X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Астред Ліндгерн

Завантажити презентацію

Астред Ліндгерн

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Астрид Линдгрен (1907 - 2002) Андерсен наших днів

Слайд 2

14 листопада 1907 народилася Астрід Анна Емілія Ерікссон, всесвітньо відома і улюблена як Астрід Ліндгрен, чудова шведська письменниця, "мама" Карлсона і Пеппі Довгапанчоха. Вона прожила довге і щасливе життя, майже 95 років. Пропонуємо вам, хлопці, познайомитися з її життям і творчістю ближче.

Слайд 3

Народилася Астрід Ліндгрен в містечку Віллербю, в садибі під назвою Нес, в чудовій північній країні Швеції. У сім'ї було четверо дітей. Сама письменниця завжди називала своє дитинство щасливим, наповненим іграми і витівками. Спогади того часу і стали головним джерелом і надихає силою всього її творчості.

Слайд 4

Як говорила сама Ліндгрен, вона росла в століття «коні і кабріолета». Основним засобом пересування для сім'ї був кінний екіпаж, темп життя був повільніше, а відносини з навколишньою природою куди більш тісні, ніж сьогодні. Така обстановка сприяла розвитку у письменниці любові до природи - цим почуттям пройняте все її творчість.

Слайд 5

Астрід почала писати дуже рано, ще в школі. Але свою першу, велику казку - «Пеппі Довгапанчоха» - вона написала в подарунок доньці в 1945 році. Коли доньці Карін виповнилося сім років, вона важко захворіла. Щовечора дівчинка просила маму небудь їй розповісти. Так вперше прозвучали історії про Пеппі. А коли Астрід в один з березневих днів посковзнулася і зламала ногу, у неї з'явився вільний час і вона почала записувати свої історії про Пеппі.

Слайд 6

Рукопис Ліндгрен визнали кращою на що проводився в ту пору конкурсі дитячих творів. І ось вже більше п'ятдесяти років героїня Ліндгрен проживає в 20 країнах світу, захоплюючи малюків своєю винахідливістю, сміливістю і добротою. Право дитини на свободу і самостійність, незалежність у думках і вчинках - ось що стверджувала Ліндгрен цією книгою.

Слайд 7

Потім Астрід Ліндгрен придумала історії про знаменитого сищика Калле Блюмквіста, Карлсона, який живе на даху, Расмуса-бродягу, принца Міо, Еміля з Леннеберги, Роні - дочка розбійника та інших. Все це було написано в робочому кабінеті письменниці, який ви бачите на цьому знімку.

Слайд 8

Ідею Карлсона, який живе на даху, теж підказала дочка Карін. Дівчинка якось розповіла мамі про веселу маленьку людину, влітає до неї в кімнату, коли вона залишається одна. Так з'явився улюблений усіма дітьми Карлсон - «красивий, розумний і в міру вгодований чоловік у самому розквіті сил».

Слайд 9

Твори шведської письменниці перекладені майже на 90 мов і ніколи не залежуються на прилавках. Тріумфальним кроком пройшлися по всій планеті нахабні уперті , вигадник , нечупари , забіяки і самі немислимі шибеники - герої книг Астрід Ліндгрен. Її казки рятують дітей від самотності у великому світі . Вона не сюсюкається з « нещасними малюками » , не повчає , а дарує радість. Правда , Шведська державна комісія з дитячої та навчальній літературі один час вимагала заборонити книги Ліндгрен , звинувачуючи їх у « недостатньою повчальності ».

Слайд 10

За свої чудові книжки Астрід Ліндгрен отримала чимало нагород . У 1958 році Астрід Ліндгрен нагородили медаллю Ханса Крістіана Андерсена , яку називають Нобелівською премією в дитячій літературі

Слайд 11

«Я думаю, - якось сказала Астрід Ліндгрен, - що діти в усіх країнах дуже схожі один на одного. Очевидно, мені вдалося вловити щось важливе у дитячій душі, і тому діти впізнають себе в моїх книгах ». Майже всі літературні твори Астрід Ліндгрен екранізовані, по них ставляться театральні спектаклі.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Біографія