X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Волейбол"

Завантажити презентацію

"Волейбол"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентація на тему: «Волейбол»

Слайд 2

Перший винахідник волейболу

Слайд 3

Набір для волейболу

Слайд 4

Волейбол (англ. volleyball від volley - «залп», «град (стріл)», і ball - «м'яч») - вид спорту, командна спортивна гра, в процесі якої дві команди змагаються на спеціальному майданчику, розділеною сіткою, прагнучи направити м'яч на сторону суперника так, щоб він приземлився на майданчику супротивника або гравець команди, що захищається, допустив помилку. При цьому для організації атаки гравцям однієї команди вирішується не більше трьох торкань м'яча підряд (на додаток до торкання на блоці). У класичному варіанті гри, майданчик знаходиться в закритому приміщенні (ігровому залі) і від кожної команди в грі беруть участь по 6 спортсменів, всього в команді - 12 осіб, заміни обмежені правилами. Гра ведеться до 3 перемог в сетах, перші чотири сети граються до 25 очок, п'ятий сет (якщо гра не закінчилася раніше) грається до 15 очок. Для перемоги в сеті необхідно перевагу як мінімум в два очки, тому сети можуть гратися довше (26:24, 27:25 і т.д.). Існує пляжна версія гри, пляжний волейбол, в якій 2 спортсмени в кожній команді, грають на піщаному майданчику 8х16 м. При цьому, гра ведеться до 2 перемог в сетах, перші два сети граються до 21 очка, третій сет (з потреби) грається до 15 очок. Чемпіонати світу по волейболу стали проводитися з 1949 року для чоловіків і з 1952 року для жінок.

Слайд 5

Батьківщина волейболу - Сполучені Штати Америки. Винахідником волейболу вважається Вільям Дж. Морган , викладач фізичного виховання коледжу Асоціації молодих християн у місті Холиоке (штат Массачусетс , США ) . 9 лютого 1895 в спортивному залі він підвісив тенісну сітку на висоті 197 см , і його учні , число яких на майданчику не обмежувалося , стали перекидати через неї баскетбольну камеру. Морган назвав нову гру « мінтонет ». Рік по тому на конференції коледжів асоціації молодих християн в Спрінгфілді за пропозицією професора Альфреда Т. Хальстеда гра отримала нову назву - « волейбол» . У 1897 році були опубліковані перші правила волейболу .     Основні правила гри сформувалися в 1915-25 . У країнах Америки , Африки , Європи практикувався волейбол з шістьма гравцями на майданчику , в Азії - з дев'ятьма або дванадцятьма гравцями на майданчику 11х22 м без зміни позицій гравцями під час матчу

Слайд 6

Після закінчення Другої світової війни (1939-1945) стали розширюватися міжнародні контакти. 18-20 квітня 1947 Парижі відбувся перший конгрес Міжнародної федерації волейболу (FIVB ) за участю представників 14 країн: Бельгії , Бразилії , Угорщини , Єгипту , Італії , Нідерландів, Польщі , Португалії , Румунії , США , Уругваю , Франції , Чехословаччини та Югославії , які й стали першими офіційними членами FIVB . FIVB затвердила офіційні міжнародні правила , а в її складі були утворені арбітражна комісія і комісія з розробки та вдосконалення правил гри. Першим президентом FIVB був обраний французький архітектор Поль Або , згодом неодноразово переобирався на цей пост до 1984 року, коли президентом FIVB був обраний доктор Рубен Акоста , адвокат з Мексики.      C 1948 проводяться чемпіонати Європи серед чоловіків , з 1949 - серед жінок , з 1949 - чемпіонати світу серед чоловіків , з 1952 - серед жінок , з 1965 - змагання на Кубок світу .

Слайд 7

У 1954 в Манілі утворена Азіатська конференція волейболу , а роком пізніше в Токіо проведено перший чемпіонат Азії , який розігрувався як за міжнародними правилами , так і по азіатським . У тому ж році волейбол був включений в програму Панамериканських ігор. Міжнародний олімпійський комітет визнав волейбол олімпійським видом спорту на своїй 53-й сесії , проходить 24 вересня 1957 року в болгарській Софії.       Переможцями першого в історії олімпійського волейбольного турніру, що проходив в 1964 році на Іграх XVIII Олімпіади в Токіо стали збірні СРСР (чоловіки ) і Японії ( жінки). На токійських іграх волейбол відрізнявся атлетизмом . Перевага потужного нападу над обороною була очевидною, тому міжнародна федерація кілька модернізувала правила волейболу . Гравцям обороняється команди дозволено при блокуванні переносити руки на сторону суперника і вдруге торкатися м'яча після блокування . Нововведення зрівняло можливості атаки і захисту . Волейбол став більш швидкісним і емоційним.

Слайд 8

У 1948 році Всесоюзна секція волейболу вступила в члени Міжнародної федерації волейболу (і не американські , а наші правила гри лягли в основу міжнародних) , а в 1949 наші гравці вперше взяли участь в офіційних міжнародних змаганнях. Волейболістки збірної СРСР дебютували на чемпіонаті Європи в Празі і відразу ж завоювали титул найсильніших. І першими олімпійськими чемпіонами на Олімпіаді в Токіо ( 1964 ) стала наша чоловіча збірна. Перемагала вона і на Олімпіадах в Мехіко ( 1968 ) і в Москві ( 1980). А жіноча збірна чотири рази ( 1968 , 1972 , 1980 і 1988 ) завойовувала титул олімпійських чемпіонів.       Радянські волейболісти - 6 - кратні чемпіони світу , 12 - кратні Європи , 4 - кратні переможці Кубка світу. Жіноча команда СРСР 5 разів перемагала на чемпіонатах світу , 13 - Європи , 1 - на Кубку світу.       Чоловіча збірна Росії - переможець Кубка світу- 1999 і Світової ліги -2002. Жіноча команда перемагала на чемпіонаті світу- 2006 , чемпіонатах Європи ( 1993 , 1997 , 1999 , 2001 ) , «Гран- прі» ( 1997 , 1999 , 2002 ) , Всесвітньому Кубку чемпіонів - 1997

Слайд 9

Волейбол на Олімпійських іграх У програмі Олімпійських ігор волейбол з 1964 року (чоловіки і жінки). В олімпійському турнірі беруть участь 12 чоловічих і 12 жіночих команд. Склад команд визначається FIVB за результатами відбіркових змагань. Турнір проводиться в два етапи: спочатку за коловою системою у двох підгрупах, потім команди, що посіли у них перше-друге місця грають в півфіналах, переможці яких фінальному матчі розігрують олімпійське першість.

Слайд 10

Правила гри Загальні правила Гра ведеться на прямокутному майданчику розміром 18х9 метрів. Майданчик розділена посередині сіткою. Висота сітки для чоловіків - 2,43 м , для жінок - 2,24 м. Основна стаття: Волейбольний майданчик Гра ведеться сферичним м'ячем колом 65-67 см вагою 260-280 г. Основна стаття: Волейбольний м'яч Кожна з двох команд складається з 12 гравців , на поле в кожен момент часу можуть перебувати 6 гравців. Мета гри - атакуючим ударом добити м'яч до підлоги - тобто до ігрової поверхні майданчика половини супротивника або примусити його помилитися. Гра починається введенням м'яча в гру за допомогою подачі. Після введення м'яча в гру подачею і успішного розіграшу подача переходить до тієї команди , яка виграла очко. Майданчик по кількості гравців умовно розділений на 6 зон. Після кожного переходу права подачі від однієї команди до іншої в результаті розіграшу очка , гравці переміщаються в наступну зону за годинниковою стрілкою.

Слайд 11

Слайд 12

Подача в стрибку

Слайд 13

Прийом м'яча знизу

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізична культура