X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Фізична культура і спорт в роки незалежності України"

Завантажити презентацію

"Фізична культура і спорт в роки незалежності України"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ, ТЕХНІКА ТА МЕТОДИКА НАВЧАННЯ СТРИБКАМ У ВИСОТУ

Слайд 2

План Історія розвитку стрибків у висоту Техніка стрибка у висоту способом переступання Методика навчання стрибка у висоту способом “переступання”

Слайд 3

1.Історія розвитку стрибків у висоту Батьківщиною спортивного стрибка вважають Англію. Уперше спортивним способом стрибнув лондонський студент Роберт Гуч. Він розробив власну техніку стрибка, яка називалася ножиці або переступання 1859р (1м 70см); Новий спосіб стрибка у висоту дістав назву “хвиля”. За допомогою “хвилі” рекорд виріс на 4см. Студент одного американського коледжу Джордж Хорайн на факультетських змаганнях застосував новий спосіб “перекат”. Хойран першим подолав 2м у 1912 році. У 1924 році Осборн досяг лише 2м 03см. Спортсмени весь час удосконалювали новий стиль, і тоді з’явився новий стиль – “перекидний”.

Слайд 4

Валерій Брумель український стрибун у висоту; рекордсмен у закритому приміщенні у стрибках у висоту 2м 25см; срібний призер ХVІІ Олімпійських ігор (Рим 1960р.) та олімпійський чемпіон ХVІІІ Олімпійських ігор (Токіо 1964р.)

Слайд 5

Ричард Фосбері Олімпійський чемпіон 1968р. в Мехіко; Вперше застосував новий стиль стрибка у висоту, який зараз називають “фосбері - флоп”.

Слайд 6

Володимир Ященко Український стрибун у висоту. Чемпіон Всесоюзної спартакіади школярів, у стрибках у висоту (2м22см), 1976 рік. У 1977 році встановив новий світовий рекорд серед юніорів – 2м33см. У 1978 році в Мілані на Чемпіонаті Європи в приміщені встановив світовий рекорд 2м 35см

Слайд 7

Рекорди Світу та України у стрибках у висоту

Слайд 8

Видатні українські стрибуни Інга Бабакова Бронзова призерка чемпіонату світу – 1995р. бронзова призерка Олімпіади в Атланті Геннадій Авдєєнко Чемпіон світу Олімпійський чемпіон ХХІV О.І., Сеул 1988р.

Слайд 9

П’ять способів стрибків у висоту:

Слайд 10

2. Техніка стрибка у висоту способом переступання Спосіб “переступання” - найдоступніший, простий, не потребує спеціального обладнання, але і найменш результативний. Тому з нього і починають навчання стрибків у висоту.

Слайд 11

Техніка стрибка у висоту складається з таких фаз: розбіг; відштовхування; перехід через планку; приземлення.

Слайд 12

Розбіг у стрибках у висоту складає 7-9 бігових кроків (11-14м); виконується під кутом до планки з місця або з підходу робиться декілька прискорених кроків і потім, потрапивши стопою на контрольну відмітку, починається розбіг; для розмітки розбігу використовують дві відмітки: одна на початку розбігу і друга – на третьому кроці від місця відштовхування.

Слайд 13

Відштовхування починається з моменту торкання поштовховою ногою ґрунту, виконується дальньою від планки ногою на відстані 60-85см від планки. Поштовхова нога ставиться на опору з п’ятки майже прямою. Махова нога трохи зігнута в колінному суглобі, виноситься вперед-вгору паралельно планці. Руки через сторони відводяться назад. До моменту відриву від опори поштовхова нога вільно опущена вниз, тулуб випрямлений, махова нога піднята, коліно на рівні грудей. У стрибку способом “переступання” виліт виконується боком до планки.

Слайд 14

Перехід через планку Над планкою махова нога розгинається і опускається за планку. Поштовхова нога дугоподібним рухом з поворотом коліна і носка трохи назовні переноситься через планку. В момент переходу через планку внаслідок нахилу вперед голови і плечей стрибун піднімає вище таз, який швидко переміщається над планкою. Поштовхова нога, зігнута в колінному суглобі, піднімається до планки, махова опускається за планку з поворотом стопи усередину, тулуб повертається до планки, що сприяє її ефективному подоланню. Руки опускаються вниз і розводяться в сторони. Поштовхова нога переноситься над планкою.

Слайд 15

Приземлення відбувається боком до планки спочатку на махову ногу, а потім на поштовхову; руки при цьому рухаються різнойменно, а при відході від планки піднімаються вгору.

Слайд 16

3. Методика навчання стрибка у висоту способом “переступання”. В стрибках у висоту першочерговим завданням є оволодіння технікою переходу через планку. Вправи: Стати правим або лівим боком (в залежності від поштовхової ноги) до планки або мотузки на висоті 30см, переступити через неї маховою ногою. Приземлившись на махову ногу одразу підняти і перенести через планку (мотузку) поштовхову ногу. Таз “відвести” від планки (мотузка) назад, тулуб нахилити вперед. Те саме, але з одного кроку (поштовхова нога відставлена назад, махова вперед): енергійним кроком перед поштовхової ноги виконати відштовхування і перейти через планку (мотузку). З 1 та 3 кроків розбігу стрибок вгору з приземленням на поштовхову ногу. Подолати планку переступанням з трьох кроків розбігу з потраплянням поштовховою ногою в коло, позначене в 20-30 см від планки. Стрибок з невеликого розбігу, потрапляючи поштовховою ногою в коло і намагаючись випрямити над планкою махову ногу й опустити її вниз за планкою з поворотом ступні і коліна всередину. Стрибок з невеликого розбігу через планку з випрямленням тулуба і махом руками, зігнутими в ліктях, угору під час відштовхування з наступним невеликим нахилом тулуба вперед з поворотом його в бік розбігу та одночасним опусканням рук ще під час польоту.

Слайд 17

Навчити у поєднанні ритму розбігу та відштовхуванню Вправи: Розбіг під кутом 35-40º до планки (мотузка) без відштовхування (багаторазове відштовхування). Те саме з відштовхуванням, але без подолання планки Розбіг під кутом 35-40º з поступовим збільшенням швидкості так, щоб на останніх трьох кроках вона була найбільшою і щоб останні три кроки були самими довгими без подолання планки . Розбіг по відмітках. Уміючи ритмічно виконувати розбіг слід приділяти увагу поєднанню розбігу з відштовхуванням: Ритмічний розбіг по лінії, накресленій на ґрунті, з прискоренням трьох останніх кроків. Розбіг з встановленням ноги на поштовх з п’ятки на повну ступню. Махи вільною ногою, тримаючись вільною рукою за опору. Розбіг з трьох кроків з відштовхуванням вгору (без переходу через планку). Та сама вправа, але з розбігу в 5-6 кроків (без переходу через планку і з переходом через неї).

Слайд 18

Удосконалення техніки стрибка в цілому багаторазові стрибки через планку (мотузок) з 1, 3, 5 кроків розбігу.

Слайд 19

Спеціальні вправи в стрибках у висоту

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Фізична культура