X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Влада золота та її філософія в повісті “ Гобсек ”. Романтичні й реалістичні риси Гобсека.

Завантажити презентацію

Влада золота та її філософія в повісті “ Гобсек ”. Романтичні й реалістичні риси Гобсека.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Гроші – головний закон світу. Бальзак.

Слайд 2

Слайд 3

Дайте відповіді на запитання. Заповніть таблицю ( див. далі) 1. Звернiть увагу на деталi портрета Гобсека: волосся, риси обличчя, очi , нiс , голос. Якi порiвняння використовує Бальзак, описуючи зовнiшнiсть свого героя? 2. Знайдiть у текстi приклади використання деталей побуту як засобу проникнення у внутрiшнiй свiт героя. Зачитайте описи помешкання Гобсека. Як iнтер’єр характеризує героя? 3. Що означас iм’я Гобсек у перекладi? Опишiть спосiб життя Гобсека i доведiть, що iм’я персонажа вiдповiдає його сутностi. Яка пристрасть визначає логiку вчинкiв героя? 4. Розкажiть передiсторiю героя. Як “романтична бiографiя” лихваря розкриває його характер?

Слайд 4

Прізвище Портрет Інтер'єр Самохарактеристика Характеристика іншими персонажами Вчинки героя

Слайд 5

Завдання.Висловіть свою точку зору з приводу наступних міркувань Гобсека. Доберіть з тексту повісті цитати – доповнення. “Тільки одне досить надійне – це золото . У золоті зосереджені всі сили людства” “ Що таке життя? Машина, яку приводять у рух гроші” “ У мене погляд як у Господа Бога, я зазираю в душі” “ Золото – ось …” “ У мене принципи змінюються…” “ А хіба можуть у чомусь відмовити тому,…” “ Гонор – це завжди наше “я”. А що може вдовольнити гонор?...” ” Я читаю у серцях…” “ Я володію світом…” “ Я досить багатий, щоб…”

Слайд 6

Гобсек – романтик? Так, бо він – самотня людина Загадковий образ. Відлюдькуватий Уособлення контрастів. Доберіть із тексту повісті цитати – підтвердження поданих тез. Схильний до філософії

Слайд 7

Завдання : Знайдіть у тексті повісті ознаки реалістичного зображення дійсності. Побудуйте гроно Реалістичні риси … … … Докладний опис фінансових дій Точність деталей.