X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Версії зародження життя на Землі

Завантажити презентацію

Версії зародження життя на Землі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Версії зародження життя на Землі Урок світової літератури в 6 класі

Слайд 2

Більшість сучасних учених вважає, що Всесвіт утворився в результаті Великого вибуху приблизно 15 млрд. років тому Наукове тлумачення

Слайд 3

Земля утворилася, на думку учених, приблизно 5 млрд. років тому. 

Слайд 4

Біблія й міфи різних народів про створення світу й людини

Слайд 5

Біблія – Книга Книг Біблія (грецьке слово) – книги – складається з багатьох книг, які зібрані в дві частини: Старий Заповіт і Новий Заповіт. Старий Заповіт розповідає про створення Богом світу і перших людей – Адама і Єву, про вигнання їх з Раю, про потоп, про 10 заповідей та ін. Новий Заповіт розповідає про життя, вчення, смерть і Воскресіння Ісуса Христа.

Слайд 6

Біблія є Священною Книгою, Писанням християн. Вона створювалась різними людьми і в різні часи протягом майже тисячоліття. Її називають “ Книгою Книг ” тому, що в ній визначається місце людини в світі й сенс її буття. Основною темою Біблії є проблеми встановлення й збереження заповіту (союзу) між Богом і людьми.

Слайд 7

На початку сотворив Бог небо й землю. Земля була пуста й порожня, та й темрява була над безоднею. Дух Божий ширяв над водами. І сказав Бог: “ Нехай буде світло! ” І настало світло. Релігійне тлумачення Г.Доре “І сказав Бог: “Нехай буде світло”

Слайд 8

І побачив Бог світло, що воно добре, та відділив світло від темряви. Назвав Бог світло – день, а темряву – ніч. І був вечір, і був ранок – день перший. За Біблією, Бог створював світ 6 днів. На 7 день Бог відпочивав.

Слайд 9

Перша людина лежить на землі,а Бог ось-ось доторкнеться її кінчиками пальців, щоб удихнути в неї душу. Художник зобразив ще й ангелів, про яких не йдеться в Біблії. Мікеланджело Буанаротті “Створення Адама”

Слайд 10

Міфологічна версія На думку багатьох давніх народів, світ утворився із Світового Яйця або Світового Першопагорба

Слайд 11

СВІТОВЕ ЯЙЦЕ   Люди уявляли Всесвіт у вигляді величезного яйця. Все яйце називаємо Родом Всевишнім, а люди на землі є його відображенням. Рід поділяється на чоловіка і жінку та їхніх дітей. З верхньої частина твориться Твердь Небесна , з нижньої - Твердь Земна, з жовтка - Сонце, з білка - Вода.

Слайд 12

З давньослов'янських міфів Велесова книга – найстаріший документ давніх слов'ян, що описує історію передхристиянського періоду. За легендою, Дажбог народився в родині київського князя Сварога. Бог Сонця навчив людей сіяти пшеницю. Вирощувати хліб, а батько його Сварог викував перший плуг. Сварог – батько усього сущого

Слайд 13

Пантеон слов'янських богів Хорс – бог сонця (більш пізнього періоду), Яр (Ярило) – бог весни, любові, розквіту природи; Перун – бог блискавиці й грому; Купало (Купайло) – бог родючості, врожайного літа, лікарських рослин, добробуту; Дажбо (Даждьбог, Дажбог) – бог сонця, Світла, Добра, Життя, найдавніший із слов'янських богів.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література