X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
В чому "родзинка" японської поезії?

Завантажити презентацію

В чому "родзинка" японської поезії?

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Японська класична поезія

Слайд 2

Японія – одна з не багатьох країн світу, яка протягом тривалого часу уникала будь-якого іноземного втручання у свій розвиток. Розташована на островах.

Слайд 3

Форма політичного правління – влада імператора. Релігія – буддизм. Ідеологія – конфуціанство. Писемність на основі ієрогліфів. У добу раннього середньовіччя літературною та діловою мовою була китайська.

Слайд 4

Утверджується писемність, книгодрукування. З’являються школи при буддиських храмах для всіх бажаючих навчатися. Швидко розвивається міський народний театр Кабукі з притаманними йому танцями, сценами з життя звичайних людей і героїв. Аристократи захоплюються поетичними турнірами.

Слайд 5

Мацуо Басьо Народився 1644 року в родині бідного самурая. З 13 років почав займатися з учителем поезії. Був державним службовцем, ченцем, учителем поезії. Відкрив школу “Притулок під банановим деревом”, де давав уроки хоку. Захоплювався буддизмом. З 1682 року і до кінця життя подорожує країною.

Слайд 6

Мацуо Басьо утілював собою типовий для східної філософії образ поета-злидаря, що відмовився від почестей і мандрує світами в пошуках свого шляху. У XIX ст. імператорським наказом Мацуо Басьо був канонізований як “Божество летючих звуків”.

Слайд 7

Хоку – трирядковий вірш із 17 складів. Це поезія цілісність якої створюється за рахунок властивих саме японській мові музичного наголосу і ритмічності. Хоку поєднує у звичному образі високу красу і прозу життя.

Слайд 8

Три принципи хоку: лаконічність; асоціативність; глибина проникнення в те, що лишилося неназваним у тексті. Вираз-ключ до розуміння хоку – “Сумовита зачарованість речей”.