X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Урок позакласного читання. Повість О. С. Пушкіна “Дубровський”. (Розділи І-VI)

Завантажити презентацію

Урок позакласного читання. Повість О. С. Пушкіна “Дубровський”. (Розділи І-VI)

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема Урок позакласного читання. Повість О. С. Пушкіна “Дубровський”. (Розділи І-VI).

Слайд 2

Епіграф уроку Увижу ль, о друзья, народ неугнетённый… О. С. Пушкін

Слайд 3

Історія створення повісті “Дубровський” Коментар учителя Сьогодні ми починаємо читати незвичайний твір Пушкіна: в його основу лягли події і факти, що мали місце в Росії ХІХ ст., але описані під іншими іменами і назвами. За життя письменника цей твір так і не був надрукований (і ми зрозуміємо чому). Але спочатку проведемо екскурсію в історію Росії. Запитання і завдання для учнів Яке страшне і ганебне явище існувало в Росії до 1861 року? Чи можна стверджувати, що кріпосне право згубно впливало не тільки на кріпосних селян, але і на поміщиків? Яким чином?

Слайд 4

Робота з уривком вірша Пушкіна “Деревня” …Но мысль ужасная здесь душу омрачает: Среди цветущих нив и гор Друг человечества печально замечает Везде невежества убийственный позор. Не видя слёз, не внемля стона, На пагубу людей избранное судьбой, Здесь барство дикое, без чувства, без закона, Присвоили себе насильственной лозой И труд, и собственность, и время земледельца, Склоясь на чуждый плуг, покорствуя бичам, Здесь рабство тощее влачится по браздам Неумолимого владельца. Здесь тягостный ярем до гроба все влекут, Надежд с склонностей в душе питать не смея, Здесь девы юные цветут Для прихоти бесчувственной злодея. Опора милая стареющих отцов, Младые сыновья, товарищи трудов, Из хижины родной идут себя умножить Дворовые толпы измученных рабов. О, если б голос мой умел сердца тревожить! Почто в груди моей горит бесплодный жар И не дан мне судьбой витийства грозный дар? Увижу ль, о друзья, народ неугнетённый И рабство, павшее по манию царя, И над отечеством свободы просвещённой Взойдёт ли наконец прекрасная заря?