X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Туве Янсон «Капелюх чарівника»

Завантажити презентацію

Туве Янсон «Капелюх чарівника»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Туве Янсон «Капелюх чарівника» Чарівність художнього світу твору. Його персонажі, втілення в них ідей доброти, щирості, сімейних цінностей Автор презентації – вчитель Великокусковецької загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Солонина О.П.

Слайд 2

Речі мають важливе значення в житті людини, вони покращують побут. Майстерно виготовлені людськими руками, красиві речі приносять користь і радість. Іноді навіть незначна річ може змінити життя не лише окремої людини, а й усього світу, як у повісті «Капелюх чарівника» Туве Янсон.

Слайд 3

Проблемне запитання уроку Яким був чарівник: добрим чи злим?

Слайд 4

Слайд 5

Мета: навчальна: розкрити доброту і щирість мешканців Мумі - долу шляхом аналізу твору, перегляду окремих епізодів мультфільму, дати поняття учням про персонажів і героїв літературного твору, формувати навички виразного читання та аналізу тексту; розвивальна: розвивати образне мислення, творчу уяву, зосередженість під час читання, уміння характеризувати героїв, висловлювати оціночні судження; виховна: виховувати прагнення до пізнання, щирість почуттів, кращі моральні якості.

Слайд 6

Епіграф: Світ моїх Мумі-тролів – це світ, за яким у глибині душі тужить кожен із нас… Туве Янсон

Слайд 7

Як ви розумієте слова Мумі-тата: « Не одяг красить …»

Слайд 8

- Чому Мумі-троль перетворився на чудернацьке звірятко?

Слайд 9

Мумі-тато – … Яєчні шкаралупи – … Мумі-троль – … Морська вода – … Мурашиний Лев – … Риби – … На що перетворилися речі завдяки капелюху?

Слайд 10

  Перегляд мультфільму «Все дело в шляпе». - Чи такими ви уявляли героїв твору? - Який епізод мультфільму не відповідає повісті?

Слайд 11

Хто зображений на ілюстрації Туве Янсон? Розкажіть його історію.

Слайд 12

Інтерактивна вправа «Навігатор». Знайдіть в підручнику опис рубіну і виразно зачитайте його. Які художні засоби використала письменниця в описі?

Слайд 13

Літературна розминка. Назвіть всіх друзів Мумі-троля.

Слайд 14

Теорія літератури. Пригадаємо: У творах художньої літератури літературними героями називають дійових осіб, широко і всебічно зображених, наділених яскравими характерами. 2. Запам’ятаємо: Літературних героїв ще називають персонажами. Персонаж (лат.persona – особа, франц.personage - маска актора) - літературний герой, зображений письменником у художньому творі; загальна назва дійової особи кожного літературного жанру.

Слайд 15

Міні-диспут: « Яким був чарівник:добрим чи злим?»

Слайд 16

Який епізод повісті зображений на малюнку?

Слайд 17

Гра «Наші бажання» «Я використав(ла) би чарівний капелюх для того, щоб…»

Слайд 18

Ми перегорнули останню сторінку чарівної повісті Туве Янсон. Я впевнена, що Ви подружилися з мешканцями квітучої Долини Мумі-тролів. Вони всі різні, але поєднує їх дружба, любов один до одного. - Чого навчилися Ви у цих дивовижних істоток? - Поясніть, як ви розумієте слова письменниці, що є епіграфом уроку: «Світ моїх Мумі-тролів – це світ, за яким у глибині душі тужить кожен із нас…»

Слайд 19

Домашнє завдання 1. Розповідати про улюблених героїв повісті. 2. Скласти правила щасливої родини.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література