X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Старий і море"

Завантажити презентацію

"Старий і море"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Старий і море Книга про чоловіка, який ніколи не здається

Слайд 2

Дізнавшись про присудження новелі "Старий і море" Нобелівської премії, Хемінгуей розсміявся і сказав, що після того як його роман "За річкою, в тіні дерев "був одностайно відкинутий критикою, він вирішив до кінця життя не писати жодного рядка. Через кілька років у нього не виявилося ні цента, і він вирішив швидко написати розповідь, щоб розрахуватися з кредиторами. ? Так з'явився "Старий і море". ? - Відтоді я запитую себе: чи не є безгрошів'я для письменника кращим джерелом натхнення?!

Слайд 3

Навесні 1936 Хемінгуей опублікував нарис, в якому розповідав про епізод рибного лову в Гольфстріму. Старий рибалка піймав велику рибу, яка довго тягнула човен. Коли його знайшли, риба була обгризена акулами, а рибалка в розпачі ридав. Цей справжній випадок став основою для філософської повісті «Старий і море», в якій автор розглядає важливі соціальні та моральні теми. Одна з них - взаємини людини і природи.

Слайд 4

Старий Сантьяго - бувалий рибалка , який все життя трудиться , борючись з стражданнями і небезпеками. Шрами на його руках «старі, як тріщини в давно вже безводній пустелі». Усе його життя пов'язане з морем. Море годує рибалок . Але воно нічого не хоче віддавати добровільно. Люди ведуть вічну боротьбу зі стихією , саме ця боротьба зробила Сантьяго сильною і вольовою людиною. Тільки таким людям поступається природа частину своїх багатств , якщо людина навчиться розуміти мову природи , відчувати її глибоку і складне життя . Проводячи багато днів в океані , старий Сантьяго відчуває себе частиною природи. Герой Хемінгуея пов'язаний з морем якимись внутрішніми узами. Навіть у старості очі його схожі були кольором на море. «Це були веселі очі людини, яка не здається» , - пише Хемінгуей . Триденний поєдинок з спійманої рибою Сантьяго « виграв ». « Людина не для того створена , щоб терпіти поразки. Людину можна знищити , але її не можна перемогти » , - говорить старий рибалка .

Слайд 5

Та наплювати мені на це везіння! .. Я тобі принесу удачу. Людина, що бореться з долею, не звертає уваги на свої невдачі. Старий розуміє, що головне - це не невдача, а фатальний вибір, який відточує силу волі і характер. Він сам не відступає, і вчить хлопчика також не відступати. Життєва мета Сантьяго - боротьба. Його принцип - дійти до кінця. Повість пронизана символами і образами, які є ключовими, і представляють лейтмотив твору.

Слайд 6

одна з центральних стихій світобудови першооснова, початковий стан всього су