X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Персько-Таджицька поезія

Завантажити презентацію

Персько-Таджицька поезія

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Середньовічна література Персько-Таджицька поезія

Слайд 2

Найвидатніші поети Рудакі Омар Хайям Гафіз

Слайд 3

Рудакі (860-941 рр) Рудакі  (Абуабдулло Джафа р Ібн Мухаммад, народився в 852 році, селище Панджрудак, тепер це Пенджикентський районТаджикистану, помер в 941, там же) — перський і таджицький поет, вважається засновником персько-таджицької літератури.

Слайд 4

Життєпис Рудакі Видатний персько-таджицький Рудакі (Абу Абдаллах Джафар ібн Мухаммад) був осліплений за наказом «осяйного» еміра Бухари. Сам поет походив із народу і цього ніколи не цурався. Інакше б не обрав собі за псевдонім (перс. тахаллус) назву рідного села Рудак. Тогочасні поети зазвичай обирали гучні назви або імена покровителів. Він писав справжньою поезією. Рудакі не любив панегіриків.

Слайд 5

Уривок вірша Хто мудрих слухає, у того мир на думці. Війною й чварами втішаються безумці. За недотепу ситий голодного вважає, Бо на чуже страждання в нас відгуку немає. Знання — це скарб, йому й ціни незложиш. Визбируй же його, де тільки можеш!

Слайд 6

Омар Хайям (1048-1132 рр.) Ома р Хайя м (перс. عمر خیام , Omar Khayyám; 18 травня 1048 — 4 грудня 1131) — перський поет, математик, філософ. Представник жанру рубаї.

Слайд 7

Поетичне надбання Ймовірно, сам Хайям не записував свої вірші (рубаї). Але кількість збереженого поетичного надбання поета дивує. Допомогла давня арабська традиція усного збереження віршів у дописьмовий період. Найдавніші письмові збірки рубаї датують 15 століттям. Дехто стверджує, що сам Омар Хайям записав деякі вірші на чистих смужках своїх наукових трактатів, і цим зберіг їх від втрати.