X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Печорін очима жінок

Завантажити презентацію

Печорін очима жінок

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Печорін очима жінок Урок світової літератури у 9 класі. 2014 рік

Слайд 2

«Герой нашего времени» для многих оставался доныне тайною и останется для них тайною навсегда!» В.Г.Белинский

Слайд 3

Тема уроку: «Печорін очима жінок, які його кохали» Мета уроку: розкрити образ Печоріна, знайти причини трагедії його долі, проаналізувати жіночі образи роману, прилучитися до скарбниці світової літератури

Слайд 4

”Печально я гляжу на наше поколение…” М.Ю.Лермонтов

Слайд 5

Проблемні питання: У чому ж причина печалі автора? Що примусило його написати такі гіркі слова? Чому багато сучасників Лермонтова залишалися «зайвими людьми», не знайшли свого місця у житті?

Слайд 6

Перевірка дружбою. Чи витримав її герой? Печорін і Максим Максимович Печорін і Вернер Печорін і Грушницький

Слайд 7

Мікровисновок: Дружба розбивається об холодний розрахунок Печоріна. Він не вміє дружити з людьми, розуміти їх, співчувати, вважаючи їхні почуття слабкістю.

Слайд 8

Випробування коханням. Чи витримав його Печорін? Печорін і Бела Печорін і Мері Печорін і Віра

Слайд 9

Бела і Печорін Розкажіть про сім’ю Бели. Намалюйте словесний портрет дівчини. Пригадайте, де познайомилися герої.

Слайд 10

Образ Бели «І справді вона була гарна: висока, тоненька, очі чорні, як у гірської сарни, так і заглядали вам в душу. Печорін у задумі не зводив з неї очей, і вона частенько спідлоба на нього поглядала… »

Слайд 11

Випробування коханням Як склалися в подальшому стосунки Бели й Печоріна? Як Печорін добивався прихильності Бели? Як сам Печорін пояснює охолодження своїх почуттів? Що відчуває Бела? Чому дівчина не могла повернутися до рідного аулу? У кого вона знайшла підтримку і розуміння? Чи міг Максим Максимович попередити біду? Яким постає в наших очах Печорін у цій ситуації? Які риси Печоріна згубили в духовному плані Белу?

Слайд 12

Мікровисновок: Людина – не іграшка. Її не можна взяти, віддати, як річ. «Мы навсегда в ответе за тех, кого приручили» Экзюпери

Слайд 13

Печорін і княжна Мері. Любов чи гра? Пригадайте, за яких обставин Мері познайомилася з Печоріним Дайте порівняльну характеристику Мері та Бели

Слайд 14

Мері та Бела Княжна Мері Бела

Слайд 15

Сповідь княжни Мері: Судьба жестокий подала урок Мне за беспечность, за наивность…

Слайд 16

Когда сюжет его достиг финала И до конца он замысел довёл, Я о любви ему своей сказала, А он руками предо мной развёл…

Слайд 17

«Коварный замысел» Грушницький Княжна Мері Дві лінії

Слайд 18

План дій Печоріна по відношенню до Мері Відволікти від неї увагу молодих людей. Викликати роздратування. Запросити до себе її гостей. Килим. Поради Грушницькому. Танок.

Слайд 19

План дій Печоріна по відношенню до Мері 7. Захисник. 8. Байдужість до співу Мері. 9. Намагання залишитися з нею наодинці. 10. Не ставати на шляху Грушницького. 11. Сповідь, щоб викликати співчуття. 12. Переїзд. 13. Поцілунок. 14. Освідчення.

Слайд 20

Який прийом використовує Печорін? Які іменники можна підібрати, щоб передати душевний стан Мері, коли вона дізналася, що Печорін не кохає її, що це лише психологічна гра? Якщо у ситуації з Белою герой поводиться як егоїст, то як змінюється він у стосунках з Мері? Чи чесний герой в останній розмові з Мері?

Слайд 21

Мікровисновок: Мері була лише експериментом для Печоріна. Вона стала героїнею його вистави.

Слайд 22

Любов і жертовність. Образ Віри Чим, на ваш погляд, Віра відрізняється от попередніх героїнь? Намалюйте її словесний портрет. Опишіть сімейний стан героїні. Чим жертвувала Віра заради Печоріна?

Слайд 23

Чи можемо ми сказати, що Віра кохала Печоріна? Чому Печорін ставився до неї не так, як до інших жінок? Любов і жертовність

Слайд 24

Бела й Мері кохали його, але Печорін не був щасливим. Як ви думаєте, чи кохав він Віру? Як змінюється образ Печоріна від Бели до Віри? Чого не вистачало йому, щоб стати щасливою людиною? Шлях від Бели до Віри

Слайд 25

Висновок: для справжнього кохання треба жертвувати чимось. Мало бути коханим, треба самому кохати. Печорін не готовий до цього. І винні у цьому характер, виховання, вплив суспільства, цинізм. У цьому велика людська трагедія.

Слайд 26

Рефлексія: оцініть за п’ятибальною шкалою ступінь реалізації мети нашого уроку та вирішення проблемних питань

Слайд 27

Домашнє завдання: повторити вивчене, підготуватися до написання твору за романом М.Ю. Лермонтова «Герой нашого часу».

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література