X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
овидий

Завантажити презентацію

овидий

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Публій Овідій Назон

Слайд 2

Публій Овідій Назон Публій Овідій Назон (лат. Publius Ovidius Naso, *20 березня 43 до н. е., Сульмон, Апенніни — †17), останній з поетів «золотої доби» римської літератури, твори якого мали суттєвий вплив на пізнішу європейську літературу з Середніх віків по наш час.

Слайд 3

Життя Згідно автобіографічного твору «Скорботні елегії» народився в забезпеченій провінційній сім’ї вершницького стану. Із братом Луцієм, який був на рік старший, навчався спочатку у граматичній школі в Римі, а потім отримав звичайну для того часу риторичну освіту. Виявивши непересічні здібності до риторики, займався політикою: був одним з нижчих міських урядників у колеґії тріумвірів, — а опісля членом судової колеґії децимвірів.

Слайд 4

Життя Проте потяг до віршування узяв верх: став членом гуртка Марка Валерія Мессали, мав нагоду зустрітися з Вергілієм на декламуванні Горацієм його віршів, підтримував дружні зв'язки з Проперцієм й Тибуллом. Освіту завершив у Афінах, після чого здійснив подорож східним Середземномор’ям з поетом Емілієм Макром, а потім, до повернення до Риму, побував у Сицилії.

Слайд 5

У грудні 8 н. е. імператор Октавіан Авґуст несподівано заслав поета в Томи — у грецьку колонію біля гирла Дунаю (нині м. Констанца в Румунії). Причинами для вигнання були «образа та помилка»: «образою» стала поема «Мистецтво кохання», яка з’явилась вісьмома роками раніше, що сам поет підкреслював неодноразово — вихід поеми випадково збігся зі скандалом, пов’язаним з подружньою невірністю дочки імператора Юлії.

Слайд 6

Проте натяк Овідія, в чому полягала «помилка», залишився нерозгаданим. Був якийсь безпосередній привід, щось «ненароком побачене», можливо, якийсь факт, що копрометував Авґуста або його сім’ю. Дослідники вважають, що Овідій був довіреною особою в любовному зв’язку Юлії, інші, що він був утаємничений в династичні інтриґи, з метою позбавити Тиберія, сина імператриці Лівії від попереднього шлюбу, прав наслідника.

Слайд 7

Коли це сталося, Овідій переб