X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
О.ПУШКІН. КАЗКА ПРО ЦАРЯ САЛТАНА

Завантажити презентацію

О.ПУШКІН. КАЗКА ПРО ЦАРЯ САЛТАНА

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

О.С.Пушкін Казка про царя Салтана (уривки)

Слайд 2

П і но к к і о К і т у ч обо т ях Єр шов р ос і й с ьк ий Г р і мм Ка р лс он 1                 2                           3                               4 5           6               Дерев’яна лялька з довгим носом із казки Карло Коллоді. Хитрий та розумний кіт з казки шарля Перро. Автор казки «Горбоконик» Петро Єршов – відомий …. Письменник. Видатні німецькі казкарі брати… Маленький товстий чоловічок з казки Астрід Ліндгрен.

Слайд 3

Олександр Сергійович Пушкін (1799-1837)

Слайд 4

Олександр Сергійович Пушкін народився в Москві. З раннього віку Пушкін виховувався в літературному середовищі. Батько його був цінителем літератури, мав велику бібліотеку, дядько був поетом. Спілкування з бабусею, з нянею Ариною Родіонівною, з вихователем Микитою Козловим подарувало багато вражень юному Пушкіну. Батько і дядько вирішили віддати Олександра в Царськосільський Ліцей, де він і почав вчитися в 1811 році.

Слайд 5

Про роль Ліцею в становленні особи Пушкіна сказано дуже багато. Пригадаємо імена друзів, яких Пушкін знайшов в Ліцеї: Іван Пущин, Вільгельм Кюхельбекер, Антон Дельвіг. Вони назавжди залишилися вірними і близькими Пушкіну друзями. У Ліцеї Пушкін почав писати вірші, в 1814 році було опубліковано перший вірш «До друга поетові». Після закінчення Ліцею Пушкін не повернувся до Москви. ...

Слайд 6

У 1817 році він переїхав до Петербургу і був зарахований на службу в Колегію закордонних справ. У Петербурзі він спілкувався в літературному оточенні, відвідував бали, театри. У 1820 році він закінчив поему «Руслан і Людмила» — перший крупний твір. За епіграми, вольні вірші, що швидко поширювалися по Петербургу, в 1820 році Пушкін був відправлений до південного заслання. За чотири роки він переїжджав в різні міста: Екатерінослав, Кишинів, Одесу....

Слайд 7

У 1824 році Пушкін був відправлений до північного заслання в маєток батьків Михайлівське, де після від'їзду сім'ї жив з нянею. 1831 роки Пушкін одружився і переїхав до Петербургу. У ці роки він багато працював в архівах, писав твори на історичні теми. 9 лютого 1837 року Пушкін стрілявся на дуелі з Дантесом, був смертельно поранений і помер 10 лютого в своєму будинку.

Слайд 8

Опрацювання статті про О.С.Пушкіна На який період припадає розквіт таланту поета? Які казки згадані у статті? Хто є перекладачами цих казок? Що створено за сюжетами казок?

Слайд 9

Казка про царя Салтана (І частина) О.С.Пушкін

Слайд 10

Словникова робота Хороми заразоˊм Світлиця Сваха Аршин Обмова Велять Потайно окіян

Слайд 11

Словникова робота Доберіть синоніми до слів брехливе і мудрувати. Прочитайте значення слів після тексту.

Слайд 12

Відтворення змісту прочитаного Що ви дізналися про трьох сестер? Прочитайте про їхні мрії. Чому царю Салтану полюбилася третя? Як здійснюються їхні бажання?

Слайд 13

Відтворення змісту прочитаного Куди поїхав цар? Який наказ залишив цариці? Хто народився у царській сім’ї? Чому ткачиха з поварихою перейняли гінця? Що було написано у листі?

Слайд 14

Відтворення змісту прочитаного Як цар відреагував на лист? Чому цариця з сином опинилася в океані? Чому сестри обмовили царицю?

Слайд 15

Прочитайте речення про… Те, що цар забрав сестер у палац; Те, що цар був на війні; Те, хто перейняв гінця до царя; Те, яку відповідь привіз гонець.

Слайд 16

Казка про царя Салтана (ІІ частина) О.С.Пушкін

Слайд 17

Словникова робота Місто – Сукупність кораблів однакового призначення – Вдивляється – Охорона - Град Дозор Флот Зорить

Слайд 18

Аналіз змісту з вибірковим читанням Як врятувалися цариця з сином? Як Гвидон ставився до свого батька? Прочитайте слова. Які дива побачили гості на острові?

Слайд 19

Аналіз змісту з вибірковим читанням Як цар зустрів царицю? Чому він не покарав підступних родичів? Знайдіть поетичний казковий вираз, який підтверджує невигаданність історії.

Слайд 20

Чи були такі речення в казці? «Що я – цар чи немовля?» «Князь Гвидон поспішно встав, громогласно закричав.» «Подивіться всі туди: їде матінка сюди» Так Ні Ні

Слайд 21

Чи були такі речення в казці? «Гості далі йдуть квапливо». «Цар як глянув – і присів» «Цар на радощах таких відпустив додому їх». Ні Так Так

Слайд 22

Михайло Врубель «Царівна- Лебідь»

Слайд 23

Слайд 24

Шаблон: Ранько Олена Олексіївна, вчитель початкових класів Сайт: http://pedsovet.su/ Відео: www.myltiki.at.ua

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література