X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Образи героїв твору Гете "Фауст"

Завантажити презентацію

Образи героїв твору Гете "Фауст"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Образи героїв твору Гете «Фауст”. Образ Вагнера і Фауста.

Слайд 2

Вагнер Вагнер - кабінетний учений, для якого існує тільки книжкове знання: воно має відкрити сутність життя і таємниці природи . У трагедії Гете, Вагнер – прототип Фауста, що прагне до осягнення сенсу життя за допомогою активної участі в ній.

Слайд 3

Вагнер У першій частині трагедії, Вагнер виступає як помічник- підручний Фауста - Фамулус. Вперше він з'являється в сцені «Ніч», і вже перший діалог героїв демонструє протилежність їхньої цілеспрямованості. За фігурою Вагнера розпізнається певний розумовий рух, висхідний до Ренесансу і мав за мету розширити межі пізнання, який чинився самоцільним.

Слайд 4

Вагнер Основні зусилля були віддані стародавнім мовам, творам античних авторів і риторики, але не спробам проникнути у світ реальних сутностей і феноменів, які притягують Фауста настільки, що заради цього він готовий навіть скористатися засобами магії.

Слайд 5

Вагнер Типовим представником гуманістичної науки - був Еразм Роттердамський, його принципи близькі і Вагнеру. Він також студіює риторику і вважає за необхідне вчитися мистецтву декламації у акторів. Контрастне зіставлення Вагнера і Фауста продовжено в сцені «Біля воріт».

Слайд 6

Вагнер Вагнера ми бачимо безпутним волоцюгою, який опанував таємниці магії, а після смерті Фауста успадкував його багатство. Для Гете дуже важливе зіставлення характерів двох учених - Фауста і Вагнера. Не слід вважати, що Вагнер - особистість, не наділена талантами. У другій частині трагедії йому навіть вдається створити штучну людину - Гомункула. Та все ж Гете не визнає шляху, обраного Вагнером.

Слайд 7

Вагнер Картини природи, заходу і сходу сонця захоплюють Фауста, він повний пориву до нового і вгору, тоді як для Вагнера ці промови - «каприз», «примхи». У другому акті другої частини Вагнера (іронічно охарактеризований Мефістофелем), як прославлений учений, що має докторський ступінь і власного студента -помічника. Предмет його занять - створення штучної людини Гомункула, супутнього Фаусту в його пошуках шляху до прекрасного. Гомункул розбивається і гине, тоді як Фауст досягає мети - знаходить відроджену до життя Олену .

Слайд 8

Слайд 9

Фауст Головний герой трагедії Гете - вчений Фауст. Він прожив велике життя, набув багато різноманітних знань, але істина залишилася недоступною. Втомившись від наукових пошуків, Фауст розуміє, що життя проходить повз нього. Він розчарований, на межі самогубства. У нього більше немає стимулу продовжувати наукові дослідження, пошук істини. Заради того, щоб прожити життя заново, він закладає душу дияволу. В обмін Ліефістофель дарує Фаустові молодість.

Слайд 10

Фауст В образі Фауста поєдналися риси сучасників поета: Шиллера, Гердера, Вагнера, Шеллінгатаін. Цей герой увібрав у себе й автобіографічні риси самого Гете, що ніколи не спинявся у своїх шуканнях істини.

Слайд 11

Фауст Фауст - це втілення філософських роздумів письменника про людину та її призначення, про моральну сутність особистості й усього життя людства. Мефістофель і Фауст. Картина

Слайд 12

Фауст У Фаусті Гете підкреслює найважливіші властивості людської натури: невдоволеність досягнутим і спрямованість до ідеалу. Його головні якості - гострий розум і прагнення до самопізнання світу. Героєві притаманний постійний творчий неспокій, схильність до пошуків нових знань, проникнення в глибинну суть життя. Він не прагне почестей і слави та хоче перетворити землю на квітучий сад. Вступаючи у боротьбу з природою, Фауст мріє зробити людей вільними і щасливими.

Слайд 13

Штучна людина Гомункул

Слайд 14

Ілюстрація до трагедії Гете “Фауст”.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література