X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
НАТУРАЛІЗМ

Завантажити презентацію

НАТУРАЛІЗМ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

НАТУРАЛІЗМ Свириденко Мар'яни

Слайд 2

Натуралізм— літературний напрям, що утверджується у французькій літературі в останню третину XIX століття, який характеризується прагненням до фото графічного й безпристрасного відтворення дійсності

Слайд 3

Основним теоретиком напряму є Е. Золя   Е. Золя не розрізняв поняття «реалізм» і «натуралізм». «Примусити реальних героїв діяти в реальному середовищі, дати читачеві шматок людського життя — у цьому весь натуралістичний роман».  

Слайд 4

Е. Золя намагається перенести в літературу принципи дослідження, притаманні науці. Він називав себе митцем-дослідником і вважав, що «романісту слід бути схожим на вченого, який досліджує свій предмет з неупередженою точністю».

Слайд 5

Окрім успіхів природничих наук, які викликали в письменників довіру до наукових методів пізнання, грунт для натуралізму створює також філософія позитивізму. Позитивісти вважали, що між людьми та іншими живими організмами немає різниці, що закономір-ності розвитку природи й тварин ного світу можуть бути перенесені на людське суспільство й на долю окремої особистості

Слайд 6

Із принципу науковості випливав ще один важливий принцип натуралізму - об'єктивність і неупередженість.

Слайд 7

Письменники-натуралісти, вважають, що митець, прагнучи до максимальної об'єктивності, має відмовитися від усіляких оціночних категорій. Письменник ні в якому разі не повинен керуватися власними або ж політичними симпатіями чи антипатіями. Тому автор має позбутися моралізування, його метою є неупереджене зображення та аналіз фактів.

Слайд 8

Натуралізм, таким чином, стає мистецтвом фактографії та документальності.

Слайд 9

Іван Франко вважав, що в романах Е. Золя «темні сторони життя займають... далеко більше місця, ніж у дійсності». Життя людей у творах натуралістів зумовлене не лише біологічно, а й соціально. Твори натуралістів відзначалися детальним описом середовища, речей, усього, що оточує людину.

Слайд 10

Ідеї та поетичні принципи французького натуралізму позначилися на творчості письменників різних країн на прикінці XIX століття.

Слайд 11

У 1880—1890-х роках активно працюють німецькі натуралісти Г. Гауптман

Слайд 12

Поширюється натуралізм і в американській літературі (творчість Ф. Норріса, X. Гарленда, С. Крейна). Принципи натуралізму утверджуються в іспанській літературі (Е. Пардо Басам і А. Паладсіо Вальдеса). Натуралістичні тенденції помітні у творчості деяких російських письменників (Д. Мамін-Сибіряк, О. Писемський, П. Боборикін, О. Амфітеатров).

Слайд 13

Не минув натуралізм і української літератури. Показовою в цьому відношенні є творчість Володимира Винниченка. Для видатного українського письменника не існувало «заборонених» тем. Біологічні та сексопатологічні мотиви мають місце в ро манах .

Слайд 14

Кінець.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література