X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Мить просвітлення душі. Урок компаративного аналізу новел “Останній листок” О. Генрі та “Кленові листки” В. Стефаника

Завантажити презентацію

Мить просвітлення душі. Урок компаративного аналізу новел “Останній листок” О. Генрі та “Кленові листки” В. Стефаника

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема Мить просвітлення душі. Урок компаративного аналізу новел “Останній листок” О. Генрі та “Кленові листки” В. Стефаника.

Слайд 2

Епіграф уроку Буває мить якогось потрясіння: побачиш світ, як вперше у житті… Ліна Костенко

Слайд 3

Актуалізація опорних знань Запитання та завдання для учнів на повторення Дайте визначення новели як жанру. Згадайте особливості новели? Які художні засоби використовує у своїх новелах О. Генрі? Які новели О. Генрі ви читали? Чи подобаються вам його твори ? Чим саме? Назвіть письменників, які були майстрами новели у світовій літературі.

Слайд 4

Слово вчителя Мить просвітлення душі (Звучить музика А. Вівальді) Вслухайтеся у звуки чарівної мелодії… У ній відчувається осіння прозорість, легкий смуток, спокій, тихий шелест листя, що непомітно падає на землю. Восени дерева скидають листя, а у житті людини обов’язково є така мить, коли ми позбавляємося від усього фальшивого, несправжнього, наносного. У цей момент прозріває душа особистості. Людина стає добрішою, вразливішою, милосерднішою, уважнішою. Ця мить називається просвітленням душі. Саме так ми назвемо наш урок.

Слайд 5

Повідомлення учнів- “літературознавців” Мить просвітлення душі допоможуть нам осягнути два письменники, що жили в різних країнах, по-різному сприймали світ, говорили різними мовами, але все життя прагнули розгадати загадку людської душі. Це відомий американський митець О. Генрі, автор новели “Останній листок” і класик української літератури В. Стефаник, що написав новелу “Кленові листки”. Наше завдання – не просто проаналізувати прочитані твори, порівняти ї