X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Красою Японії народжений. "Тисяча журавлів" Ясунарі Кавабата вабата Кавабвти

Завантажити презентацію

Красою Японії народжений. "Тисяча журавлів" Ясунарі Кавабата вабата Кавабвти

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“Красою Японії народжений” Ясунарі Кавабата 1899 - 1972

Слайд 2

Дата народження: 11 червня1899 Місце народження: Осака Дата смерті: 16 квітня1972(72 роки) Ріддіяльності: Прозаїк,журналіст Жанр: Роман,оповідання, Премії: Нобелівська премія з літератури (1968)

Слайд 3

“Усе своє життя я прагнув прекрасного і буду прагнути його до самої смерті” Я.Кавабата

Слайд 4

Вчення “дзен” як основа творчості Я.Кавабати Дзен відрізняється своєю прямотою, простотою, практичністю й безпосередністю, нерозривно пов'язаною зі звичайним життям. Згідно з цим ученням, світ треба сприймати інтуїтивно, дитинно – просто й безпосередньо. За переконанням Кавабати, завдання митця – вловити рух життя й показати принадність кожної миті.

Слайд 5

Згідно з вченням школи "дзен", кінцева мета "споглядання" - відчуття єдності зі світом, подолання свого маленького "я", що повинно "розчинитися в атмосфері дійсності". Велике значення тут мають інтуїція, внутрішнє пробудження, відмова від традиційної логіки. Тому у поетиці японського мистецтва центральне місце посідає прийом натяку (йодзю), який допомагає відчути те, що не можна побачити зором і осягнути розумом, а лише "зрозуміти серцем

Слайд 6

В основу сюжету повісті «Тисяча журавлів» покладений опис чайної церемонії — «тядо», яка є давньою національною традицією японців, що поєднує в собі елементи мистецтва і філософії, символізує взаємоповагу і щирість взаємин учасників цього церемоніалу («зустріч за чаєм — це та ж зустріч почуттів», за висловом Кавабати).

Слайд 7

Морально-етичні постулати чайної церемонії гармонія чистота спокій чемність

Слайд 8

чайний павільйон чайний посуд

Слайд 9

“Якщо ви думаєте, що в повісті “Тисяча журавлів” я хотів показати красу душі і форми чайної церемонії, то ви помиляєтесь. Навпвки, я її заперечую, застерігаю від вульгаризації, від якої потерпає нині чайна церемонія”. З Нобелівської промови Я.Кавабати

Слайд 10

«Всякий раз, когда я читаю произведение Ясунари Кавабата, я чувствую, как вокруг меня замирают звуки, воздух становится кристально-чистым и я сам растворяюсь в нём». Аоно Суэкити

Слайд 11

Цю ж думку підкреслює і винесений у назву повісті символічний образ крилатих журавлів За уявленнями японців, журавлі уособлюють надію, добробут і щастя, а в повісті ця символічна деталь свідчить про авторське «звеличення національних традицій»

Слайд 12

Герої повісті Кікудзі Двадцятирічний юнак-сирота, який має європейський вигляд і сучасну професію, у пошуках щастя потрапляє у полон спогадів і намагається розібратися у собі і людях, що його оточують. В цьому йому допомагають традиції минулого, зокрема чайна церемонія. Та чи усміхнеться доля мрійливому Кікудзі?

Слайд 13

Герої повісті Оота Жінка, що втілює собою чуттєву, пристрасну красу. Вбачаючи в Кікудзі риси його батька, чиєю коханкою вона була, Оота керується не розумом, а силою почуттів…Розплатою стає її самогубство.

Слайд 14

Герої повісті Фуміко Співчутлива, сором’язлива, жертовна. Вона безкорисливо допомагає сім’ї коханця своєї матері у важку годину, страждає від її зв’язку з Кікудзі, спокутує провину пані Оота та сама потрапляє у схожу ситуацію. Бажаючи щастя Кікудзі, вона покидає його назавжди.

Слайд 15

Герої повісті Юкіко Цнотлива, чиста дівчина з символічними журавлями на фуросікі, яка стала чарівною мрією Кікудзі. Чарівною,але недосяжною…

Слайд 16

Герої повісті Уособленням вульгаризації чистоти відношень стає груба, безцеремонна “чоловікоподібна” Тікако. Вчинки її незрозумілі, вона втілює життєві негаразди й проблеми героїв повісті.

Слайд 17

Сюжетні лінії повісті Огорнений романтичним серпанком образ Юкіко, котра тримала в руках крепдешинову хустку із зображенням літаючих журавлів, заполонив уяву Кікудзі з самого початку твору. Він закохався в неї, шукаючи в ній втілення своїх мрій.

Слайд 18

Сюжетні лінії повісті Іншу сюжетну лінію повісті становили досить складні стосунки (у тому числі й любовні) Кікудзі з пані Оота та її дочкою Фуміко. Із пані Оота його пов'язали спогади про батька. Оота-сан шукає у синові риси батька, люблячи його і шануючи пам'ять про нього. Зближення з Кікудзі викликало в неї почуття провини, а сам Кікудзі відкривав в Оота невідомі раніше привабливі риси й краще розуміє тепер почуття свого батька.

Слайд 19

Сюжетні лінії повісті Оота не чинила перешкод запланованому шлюбу Кікудзі з Юкіко. Однак піклування і співчуття самого Кікудзі до дочки Оота - Фуміко (після раптової смерті її матері), зближення з нею, а також наполеглива турбота Тікако про Кікудзі зробили дівчину з літаючими журавлями на фуросікі недосяжною мрією для хлопця

Слайд 20

Образи - символи

Слайд 21

Слайд 22

“Тисяча журавлів” – гімн красі Японії , її традиціям та вічним проблемам життя Повість залишає почуття незавершеності. Але в цій «сумній принадності речей», в любові та відразі, в прихованій внутрішній красі людських відносин, в чайній церемонії і криється краса, яка надає сенс життю людини, надихає її.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література