X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Іссумбосі

Завантажити презентацію

Іссумбосі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Іссумбосі, або Хлопчик-Мізинчик Японська народна казка

Слайд 2

Давно колись жили собі чоловік і жінка, та не було в них дітей. А тому ходили вони щодня у храм молити богів, щоб ті послали їм хоч би малюсінького хлопчика.     І от одного дня знайшовся в них синок завбільшки з мізинчик.     — Ой, яка гарненька дитина! — раділа мати.     — Скоро підросте і нам допомагатиме! — тішився батько.

Слайд 3

Батько й мати назвали сина Іссумбосі, тобто Хлопчик-Мізинчик, і берегли його як зіницю ока. Хлоп'я було розумне, та от біда — нітрохи не росло.

Слайд 4

Минув час, і от надумав Іссумбосі вибитися в люди, впав навколішки перед батьками і просить:     — Будь ласка, відпустіть мене у столицю.     Спочатку батько й мати не знали, що й відповісти, але згадали, який він у них розумний, і погодилися з його проханням. 

Слайд 5

Хлопчик зробив собі меч із голки, що дала мати, і вранці всі троє подалися на берег річки.     — До побачення! — гукнув Іссумбосі і поплив униз за водою у чайній чашці, веслуючи паличками для їжі хасі.

Слайд 6

  Через кілька днів добрався він до столиці, переповненої людьми, каретами і кіньми.     — Оце так столиця! — промовив хлопчик, прошмигуючи між ногами у людей.

Слайд 7

Невдовзі його увагу привернув величезний будинок.     — Дозвольте зайти! Дозвольте зайти! — гукнув Іссумбосі щосили, стоячи на ґанку.     За якийсь час двері відчинились, і на порозі з'явився ошатно вдягнений вельможа.     — Дозвольте зайти! — так само голосно повторив Іссумбосі.     — Цікаво, хто це говорить? Спантеличений вельможа оглянувся навколо. —     Я тут! Я тут!

Слайд 8

Іссумбосі вибрався з дерев'яного взуття на гета і затупцяв ногами.     — Ого, який дивовижний чоловічок! Вельможа посадив Іссумбосі на долоню.     — Мене звати Іссумбосі. Я хотів би стати вашим слугою,— мовив хлопчик.  

Слайд 9

 — Гаразд, я беру тебе на службу.     Вельможі відразу сподобався цей маленький, але жвавий хлопчик.     Іссумбосі був працьовитий і кмітливий, а тому в домі всі його любили.

Слайд 10

Та найбільше припав він до серця дочці багатого вельможі.

Слайд 11

 Одного разу Іссумбосі супроводжував її до храму. Дівчина боялася, щоб на хлопця не наступили ногою, і посадила його за пояс свого кімоно.

Слайд 12

Коли ж вони поверталися додому, в темній вуличці на них раптом напали два оні — чудовиська в людській подобі з бичачими рогами і тигрячими іклами.     — Стривайте! Я вам покажу!     Іссумбосі вискочив з-за пояса дівчини і замахнувся мечем-голкою.

Слайд 13

— Ха-ха-ха! Що це за дрібнота? — зареготав один із напасників і, схопивши Іссумбосі лапою, кинув його собі в пащу.     Хлопчик був маленький, тож міг вільно бігати в животі чудовиська і колоти його мечем.

Слайд 14

   — Ой, болить! Ой, болить! — заволало чудовисько і, виплюнувши хлопчика з пащі, дременуло світ за очі.     Тоді Іссумбосі стрибнув на обличчя другого чудовиська і виколов йому око.     — Ой, рятуйте! Ой, рятуйте! — затуливши обличчя лапами, заволав другий напасник і накивав п'ятами.

Слайд 15

Коли Іссумбосі опам'ятався, то побачив перед собою на землі маленький чарівний молоток — скарб чудовиськ.     Дочка вельможі махнула цим молотком і промовила:     — Іссумбосі, стань великим!

Слайд 16

І тоді сталося чудо: Іссумбосі почав рости і за мить перетворився на вродливого юнака. Кажуть, що незабаром після того Іссумбосі оженився з дочкою вельможі, викликав до столиці своїх батьків і всі вони зажили разом у добрі і в щасті.

Слайд 17

Джерела: http://yandex.ua/images Японська народна казка / Іссумбосі, або Хлопчик-Мізинчик Яковлєва Т.С., учитель світової літератури Івангородської ЗОШ І-ІІІ ступенів Ічнянської райдержадміністрації Чернігівської області

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Зарубіжна література