X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Ілля Муромець – улюблений народний богатир

Завантажити презентацію

Ілля Муромець – улюблений народний богатир

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Ілля Муромець – улюблений народний богатир Аналіз билини “ Ілля Муромець і Соловей Розбійник” Учитель НВК №13 Томчук Н. Б., м.Червоноград, Львівська область “Как одно –то на небе красно солнышко, А один-то на Руси Илья Муромец»

Слайд 2

Перевір себе Билина «Зцілення Іллі» Літературний диктант Віднови послідовність подій Назва села, звідки родом був Ілля. Як звали батька героя? Ким він був? Скільки років сидів Ілля сидячки? Хто зцілив героя? Що дали випити Іллі старці? Що відчув в серці Ілля? «Не борись із родом Микуловим, бо коха його… ? » Кого мав купити собі герой? Скільки місяців мав годувати білою пшеницею? У чому герой мав тричі викачати жеребчика? Які дерева повирубував Ілля на полі? “Ілля Муромець – хлібороба “син укоханий” “Розповів Ілля батькам все тоді” “Що за чудо се тут подіялось?” “Добувай коня богатирського” “Він дуби – кряжі повирубував” “Будеш ти славним витязем” “Хильнув питтячка він медового” “Став на ніженьки, на швидкі Ілля ” “Сидів сидячки рівно 30 літ” “Чую силоньку неабияку” “Вітав калік у себе в домові”

Слайд 3

Сенкани Билина Давньоруська, героїчна Розповідає, засуджує, прославляє Сюжет – подвиги богатирів Старина Билина “Зцілення Іллі” Ілля Муромець Добрий, немічний Сидить, нездужає, не працює Отримав зцілення від старців Хлібороба син. А.Клименко. Ілля немічний

Слайд 4

«Зцілення учнів» (стилізація під билину) А хто б нам сказав про те, що недавно було, про те, що недавно було, про бувальщину? Ой, у славетному місті Соснівці, що неподалік від славного города Лева Вчились собі красні діви, добрі молодці, У школі вчились семикласники. Сиділи сидячки рівно шість тихих літ, Та не здужали книжечку відкрить. Та якось прийшли до нас учителі мудровані, Вони мову вели по-письменному, Віддали нам поклін по-ученому, Почали частувати нас проектами. І почали працювати в Інтернеті ми, Став горіти полум‘ям розум наш Білі тіла наче піт пройняв! І питають мудреці отакі слова: «Що почули єси ви в собі, добрі молодці?» Чолом били ми у відповідь: «Чуєм силоньку неабияку». Стали ми на ніженьки на швидкі, брали книжечки в білі рученьки Почали ми інформацію шукати, аналізувати, планувати, у групах працювати. До знань дорогу вибирали ми пряму, Доріженьку пряму, а не кружну. Захищали ми проекти про билини дружно. Директору, учителям уклонялися: «Благословіть нас, учителі рідні, у славний город Львів з‘їздити, школі рідній послужити. На олімпіаді славу собі заслужити!» Щоб нам славу співали По всіх землях однині і довіка, а вам на многії літа!

Слайд 5

Що вам відомо про Іллю Муромця? Які подвиги з життя героя вас найбільше вразили? Які сюжети билин використали художники?

Слайд 6

КОМПОЗИЦІЯ БИЛИНИ Заспів. Може бути відсутній. Прямо не пов’язаний зі змістом, але настроює на певний емоційний лад. “А хто б нам сказав про старовину, Про старовину, про бувальщину…” Зачин. Початок пісні. “У славетному місті Муромі, У селі було Карачаровім…” Основна частина. Розповідь про події і вчинки героїв. Кінець. Вінчає розповідь. “Тут-то славному козаку Іллі Муромцю славу співають По всім землям, по всім ордам Однині і довіка, А вам на многі літа!  

Слайд 7

Аналіз билини за планом I. Заспів. Зачин. II.Основна (розповідна) частина. 1.Батьківське благословення. Подорож Іллі Муромця до Києва. 2. Бій з ворогами біля Чернігова. 3.Зустріч Іллі Муромця з Солов’єм Розбійником. 4.У стольному Києв-граді. III. Кінцівка. Слава богатиря.   І. Я. Білібін

Слайд 8

Подорож Іллі Муромця до Києва Опишіть спорядження богатиря. Яке місце в житті героя займав кінь? “ Скокнув перший скік аж на п’ять верстов. Скоку другого не могли знайти. Скочив третій - став під Черніговом.” - Як називається художнє перебільшення? - Яку роль відіграє цей засіб? В.Васнецов

Слайд 9

Бій Іллі з ворогами - Яким постає у цій сцені Ілля? - Чому він, не роздумуючи, кидається в бій? - Як підкреслена надзвичайна сила богатиря? - Які художні засоби переважають у цьому епізоді билини і чому? - Чи міг Ілля сам перемогти ворога? Хто йому допомагає? - Чому богатир відпускає трьох царевичів?

Слайд 10

Свист Солов’я Розбійника Двобій з потворою Виразне читання уривку ”Свист Солов’я Розбійника ” (української і російської традиції). -Кого уособлює Соловей? -Чому Соловей живе в лісі? -Де відбувається зустріч суперників? -Як вдалося богатиреві ув’язнити потвору? -Чому він зразу не вбив супротивника, а повіз у Київ? -У чому значення перемоги Іллі над Солов’єм?

Слайд 11

Ілля Муромець в Київ – граді Порівняльна характеристика богатиря і князя Володимира бенкетує байдужий до життя народу егоїстичний недовірливий боягузливий живе інтересами народу почуття власної гідності моральна сила патріот захисник народу і рідної землі від ворогів

Слайд 12

Поміркуймо разом “Чому Ілля Муромець став улюбленим народним героєм?” Вирішуємо завдання за допомогою вправи “Альтернатива”. Оберіть одну із пропозицій і поясніть свій вибір. 1. Народ його любить за надзвичайну силу. 2. Ілля здобув всенародну любов через те, що був сміливим і обороняв Київську Русь, був патріотом рідної землі. 3. Ілля Муромець захищав слабких і знедолених. Його образ втілив мрію простих людей про заступника, захисника від ворогів, сваволі й несправедливості.

Слайд 13

Cвяту Русь могутні богатирі бережуть. ( з народної билини) Син селянина ? син попа веселий гусляр кмітливий хитрий хвалькуватий вбив Тугарина родич кн. Володимира боярин дипломат освічений вбив Змія

Слайд 14

Фольклорні ”орнаменти” у билинах про Іллю Муромця Епітети добрий молодець славний город старий дуб чисте поле ворон чорний сонце красне місяць ясний буйна голова стріла калена тятива шовкова ліси темні добрий кінь   Використання в билинах казкового числа три Купи кращого там жеребчика Та постав його на три місяці В сад жеребчика води три ночі, У трьох росах аж його викачай Стоять три царевичі, мурзи погані, татарове. *** А прилучилось мені три причини.

Слайд 15

Фольклорні “орнаменти” у билині про Іллю Муромця і Соловія Розбійника ( з репертуару кобзаря Зіновія Штокала) Не стільки сам бив, Скільки конем топтав, Ні один мурза, ні татарин Не міг втекти… Як засвистить Соловій по-соловїному, Закричить він по-звіриному, Як зашипить по- зміїному, Так усі трави вянуть, Усі квіти обсипаються, Ахто близько з людей, Так всі мертві лежать. гіперболи Одною рукою коня тримав, Другою дуба рве. Так тут налили чару зелен-вина на півтора відра. Випив Соловій чару…

Слайд 16

Повернення Іллі Муромця Образ богатиря пережив “ друге народженн в мистецтві Художники: В. Васнецов, М. Реріх, В. Верещагін,В. Конашевич, Г.Бурєев, І. Білібін, майстри палехського розпису Композитори: О. Бородін, симфонія “ Богатирська”; Р. Глієр, симфонія “Ілля Муромець”; К. Кавос, опера “ Ілля – богатир”. 1956 р., 2011р. – створено художні фільми про Іллю Муромця 2007р. - мультфільм Про богатиря складено вірші, драми ,повісті. У 2006 р. новий віршований переспів билин українською мовою зробив поет М. Карпенко.  

Слайд 17

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література