X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Г. К. Андерсен «Снігова королева»

Завантажити презентацію

Г. К. Андерсен «Снігова королева»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Г. К. Андерсен «Снігова королева». Велич краси людського серця. Антитеза

Слайд 2

Місто; річка; сад чарівниці; палац королівни; замок розбійників; хата фінки; хата лапландки; палац Снігової королеви.

Слайд 3

«Із задоволенням писав свою останню казку “Снігова королева”. Я до того захопився нею, що вона, ніби танцюючи, вилилася на папері».

Слайд 4

«Із кухні був вихід на горище. Під вікном горища, на водостічному жолобі, що знаходився між нашим і сусіднім будинками, стояв ящик, набитий землею, у ньому росли цибуля і петрушка; це був город моєї матері. Він і тепер ще цвіте в моїй казці “Снігова королева”».

Слайд 5

Реальне Фантастичне Життя міста; бідність багатьох героїв казки; побут сім’ї; зміна пір року; зимові розваги дітей; побут принців та принцес (у Данії й до цього часу є титул короля, королеви) Троль, його учні; чарівне дзеркало, що спотворює світ; перетворення серця на крижину; Снігова королева; бабуся-чарівниця; звірі, птахи, що говорять; сни, що блукають у палаці; сніжинки-кури.

Слайд 6

Хто є головною героїнею казки «Снігова королева» — Снігова королева чи Герда? Чому?

Слайд 7

Снігова королева Герда Спільне Сильні, впливають на людей, їм потрібен Кай; красиві Відмінне Зла, горда, холодна, бездушна, байдужа, підступна, егоїстична, «холодне» серце, впливає на людей силою, владою Добра, щира, смілива, вдячна, вірна, рішуча, наполеглива, цілеспрямована, «гаряче» серце, впливає на людей добротою, відданістю, цілеспрямованістю

Слайд 8

Маленька розбійниця, побачивши Кая, сказала: «От, пройдисвіт!.. Не знаю, чи ти вартий того, щоб за тобою бігали аж на край світу!» «Чи вартий Кай того, щоб заради нього пройти стільки випробувань?»

Слайд 9

У казках Андерсена постійно йде боротьба між добром і злом, красою і потворністю, живим і неживим, «гарячим» серцем та «крижаним». Це такий літературний прийом, засіб, який називається антитезою.

Слайд 10

Антитеза — це протиставлення цілком різних життєвих явищ, понять, почуттів, думок чи характерів. Антитеза надає творові більшої виразності, робить його напруженішим, динамічним.

Слайд 11

Україна — О. Зуєв, мюзикл «Снігова королева»; Україна — Г. Сасько, фортепіанна мініатюра «Крижаний танок Снігової королеви»;

Слайд 12

Україна — Ж. Колодуб, балет «Снігова королева»; Росія — Б. Астаф’єв, опера «Снігова королева»;

Слайд 13

Росія — Д. Ледньов, опера «Снігова королева»; Росія — М. Раухвергер, балет «Снігова королева».

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література