X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Фéдір Достоєвський (1821–1881). Життєвий і творчий шлях письменника

Завантажити презентацію

Фéдір Достоєвський (1821–1881). Життєвий і творчий шлях письменника

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Вы говорите, что Достоевский описывал себя в своих героях, воображая, что все люди такие. И что же! Результат тот, что даже в этих исключительных лицах не только мы, родственные ему люди, но иностранцы узнают себя, свою душу. Вы говорите, что Достоевский описывал себя в своих героях, воображая, что все люди такие. И что же! Результат тот, что даже в этих исключительных лицах не только мы, родственные ему люди, но иностранцы узнают себя, свою душу. Лев Толстой

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Часто вечорами в будинку влаштовували сімейні читання Часто вечорами в будинку влаштовували сімейні читання Читали «Историю государства Российского» та повісті Карамзіна, твори Жуковського, Пушкіна. «... Федір більше читав твори історичні, серйозні, а також романи»

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

1846 р. –роман «Бідні люди» в «Петербургском сборнике» (видавець Н.А.Некрасов) приніс перший успіх 1846 р. –роман «Бідні люди» в «Петербургском сборнике» (видавець Н.А.Некрасов) приніс перший успіх

Слайд 13

В центрі роману - історія чистого і піднесеного кохання чиновника Макара Дєвушкіна і бідної дівчини Вареньки. В центрі роману - історія чистого і піднесеного кохання чиновника Макара Дєвушкіна і бідної дівчини Вареньки. Проблеми “маленьких людей”

Слайд 14

Знайомство з Бєлінським Знайомство з Бєлінським В журналі «Вітчизняні записки» публікує повісті «Двійник», «Білі ночі», «Неточка Незванова»

Слайд 15

Революційні гуртки 1847 р. Знайомство з М. Буташевич – Петрашевський. Участь у зборах гуртка. Обговорення питань суспільних перетворень у Росії.

Слайд 16

Слайд 17

У в’язниці Військовий суд. Засуджений до розстрілу. Заміна смертної кари засланням

Слайд 18

Слайд 19

Каторга Омська каторжна в’язниця. Перегляд світогляду. «Сибірська зошит» - спостереження над життям каторги, наказки, тюремні пісні. “Записи з мертвого дому”.

Слайд 20

Військова служба 1854 – 1859 рр. Семипалатинськ Солдатська служба, отримання унтер-офіцерського чину «Дядечків сон», «Село Степанчиково та його мешканці»

Слайд 21

Слайд 22

Повернення в Петербург Видавництво журналів «Время» та «Эпоха» разом з братом Михайлом Роман «Принижені і ображені» (1861)

Слайд 23

Слайд 24

15 квітня 1864 р. померла від сухот дружина. 15 квітня 1864 р. померла від сухот дружина. Особистість Марії Дмитрівни, як і обставини їх "нещасної" любові, відбилися в багатьох творах Достоєвського, зокрема, в образах Катерини Іванівни - "Злочин і кара" і Анастасії Пилипівни - "Ідіот”. 10 червня помер М.М. Достоєвський.

Слайд 25

У 1866 р. термін контракту з видавцем змусив Достоєвського одночасно працювати над романами - "Злочин і кара" і "Гравець". У 1866 р. термін контракту з видавцем змусив Достоєвського одночасно працювати над романами - "Злочин і кара" і "Гравець". 4 жовтня 1866р. до нього приходить стенографістка А.Г. Сніткина. Достоєвський почав диктувати їй роман "Гравець", в якому відбилися драматичні стосунки з Аполінарією Сусловою та враження письменника від Західної Європи.

Слайд 26

Слайд 27

Слайд 28

“Злочин і кара ” 1865 р. - бунт проти соціальних порядків, законів і норм несправедливого суспільства суперечливо поєднується у свідомості головного героя з теорією сильної особистості "наполеонівського" типу. “Злочин і кара ” 1865 р. - бунт проти соціальних порядків, законів і норм несправедливого суспільства суперечливо поєднується у свідомості головного героя з теорією сильної особистості "наполеонівського" типу. "Ідіот" (1868), "Біси" (1871-1872) — про "трагедію краху ілюзорних і міфічних рецептів порятунку стражденного людства". "Брати Карамазови" (1879— 1880) — підсумок творчого шляху: політичні, етичні та соціальні ідеї Достоєвського.

Слайд 29

«Жорстокість» його гуманізму полягає в тому , що ніхто не може заборонити людині любити не світло, а темряву. «Жорстокість» його гуманізму полягає в тому , що ніхто не може заборонити людині любити не світло, а темряву. Людині прямо говорять: ти можеш або зріднитися з Ісусом і бути таким праведником, як Він (князь Мишкін - справжній святенник, а суспільство називає його так, як автор — свій роман: «Ідіот»); або ти можеш зріднитися з диявольськими силами і, таким чином, уподібнитися ним (роман-пророцтво на все XX століття: «Біси»). А третього, стверджує Достоєвський, нікому не дано.

Слайд 30

У 1877р. Достоєвський був обраний членом-кореспондентом Петербурзької АН. У 1877р. Достоєвський був обраний членом-кореспондентом Петербурзької АН. У травні 1879р. письменника запросили на Міжнародний літературний конгрес до Лондона, на сесії якого він був обраний членом почесного комітету міжнародної літературної асоціації. 30 грудні 1877р. виголошує промову на похоронах Некрасова. У 1880 р. виступ, присвячений відкриттю пам'ятника Пушкіну у Москві став лебединою піснею геніального письменника.

Слайд 31

Слайд 32

Слайд 33

Прагнення світової гармонії, заснованої на християнській моралі. Прагнення світової гармонії, заснованої на християнській моралі. Гуманізм і стійкість у стражданнях можуть протистояти бездушності та аморальності суспільства. “Краса – врятує світ”

Слайд 34

- тема «маленької» людини, трагедія «принижених та скривджених»; - тема «маленької» людини, трагедія «принижених та скривджених»; - ствердження ідей гуманізму, християнської моралі, любові до ближнього; - тема одержимості певними ідеями, їх зіткнення з реаліями життя ; - внутрішня доля особистості - тема дитячих страждань

Слайд 35

Перевір себе Продовжіть вислів «Людина є ...» Ким за професією був батько Ф.М Достоєвського? Що читали в сім'ї Достоєвських? Який навчальний заклад закінчив Ф.М. Достоєвський? У якому році опублікований перший роман Достоєвського, як він називається? За що був заарештований письменник? Назвіть причини, з яких Достоєвський на все життя зберіг Євангеліє, подароване дружинами декабристів у Тобольську? З ким Достоєвський видавав журнали «Час» і «Епоха»? З нагоди якої події Достоєвський виголосив промову про Пушкіна?

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література