X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
«Євгеній Онєгін» - соціально-психологічний роман у віршах

Завантажити презентацію

«Євгеній Онєгін» - соціально-психологічний роман у віршах

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

«Євгеній Онєгін» - соціально-психологічний роман у віршах

Слайд 2

Літературний диктант Літературний диктант Слова - відповіді запишіть у стовпчик, підкресліть перші літери, прочитайте ключове слово. Що воно означає? Назвіть прізвище друга Пушкіна, з родиною якого опальний поет подорожував весною 1820 року Кавказом та Кримом. У якому місті на півдні Російської імперії Пушкін служив у канцелярії графа Воронцова? Як називався маєток, в якому жив поет після Південного заслання? До якої літературної спілки входив Пушкін ще з часів навчання у ліцеї? Про долю якого полководця розмірковує поет у вірші «К морю»?

Слайд 3

Словник Словник Роман – великий епічний твір, у якому зображується всебічна картина життя великої кількості людей у певний період часу або цілого людського життя, одна з великих форм епічного роду літератури.

Слайд 4

Пушкін розпочав роботу над твором у 1823 році в Кишиневі, продовжив в 1824-1826 рр. в Михайлівському, закінчив у 1830 році у Болдіно. Основну частину роману написав у Михайлівському, яке, за словами поета, наче створено для усамітнення і філософських роздумів. Пушкін розпочав роботу над твором у 1823 році в Кишиневі, продовжив в 1824-1826 рр. в Михайлівському, закінчив у 1830 році у Болдіно. Основну частину роману написав у Михайлівському, яке, за словами поета, наче створено для усамітнення і філософських роздумів. Традиційно митці-романтики називали твір іменем головного героя. Ім’я Євгеній (грецьк. шляхетний) в російській літературі сприймалося як негативне завдяки другій сатирі А.Кантемира, у якій був висміяний молодий дворянин, що користувався привілеями предків, але не мав їх заслуг. Також популярним був роман О.Ізмайлова «Євгеній, або наслідки поганого виховання і середовища» (1801р.), де головного героя звали Євгеній Нєгодяєв. Прізвища Онєгін, Ленський утворено від назв великих російських річок Онєги, Лени, що на думку літературознавця Ю.М.Лотмана підкреслювало внутрішню незалежність героя, його індивідуалізм, бо великі ріки ніколи не належали окремим особам чи родинам, тому виникнення прізвищ від їх назв було неможливим. Традиційно прізвища дворян походили від назви місцевості, яка їм належала.  

Слайд 5

ЖАНРОВІ ОСОБЛИВОСТІ ЖАНРОВІ ОСОБЛИВОСТІ Пушкін сам визначив жанр свого твору – роман у віршах. Словник. Роман у віршах – рідкісна форма епічної і ліричної поезії, що дотримується вимог роману і норм, властивих поетичному зображенню дійсності.

Слайд 6

Отже у творі поєднані епічні і ліричні традиції. Тобто зображується всебічна картина життя людей та складного кола життєвих явищ, існує декілька сюжетних ліній та наявність рівнозначних персонажів, але твір має віршовану форму, відзначається глибоким психологізмом у розкритті характерів героїв, увагою до їх внутрішнього світу і відчутною присутністю автора. Отже у творі поєднані епічні і ліричні традиції. Тобто зображується всебічна картина життя людей та складного кола життєвих явищ, існує декілька сюжетних ліній та наявність рівнозначних персонажів, але твір має віршовану форму, відзначається глибоким психологізмом у розкритті характерів героїв, увагою до їх внутрішнього світу і відчутною присутністю автора. В романі поєднано кілька жанрових форм: родинно-побутовий – історія однієї або кількох сімей; соціально-психологічний – зображення і аналіз душевного стану героїв; історичний – зображення конфліктів епохи; любовний – історія кохання; пригодницький – історія подорожей.

Слайд 7

Епоха, зображена у творі, - це час царювання Олександра І (після війни 1812 року до грудневого повстання 1825 року). Дія відбувається протягом десяти років. Перші 16 років життя Євгенія описані в 3 строфі 1 глави. Наступні 8 років життя героя описані в 1главі як один день життя. 20 років життя подружжя Ларіних змальовані в 7 строфах 2 глави – автор використовує прийом стиснення часу. Також розгортає час – двом рокам життя в селі присвячено 5 глав роману. Епоха, зображена у творі, - це час царювання Олександра І (після війни 1812 року до грудневого повстання 1825 року). Дія відбувається протягом десяти років. Перші 16 років життя Євгенія описані в 3 строфі 1 глави. Наступні 8 років життя героя описані в 1главі як один день життя. 20 років життя подружжя Ларіних змальовані в 7 строфах 2 глави – автор використовує прийом стиснення часу. Також розгортає час – двом рокам життя в селі присвячено 5 глав роману. У творі зображена і зміна пір року (роман починається влітку, дія 4 розділів відбувається у літні місяці, у селі герой живе осінь, зиму, дія 7 глави розгортається весною). Події відбуваються у Петербурзі (1, 8 глави), у Москві (7 глава), у селі.

Слайд 8

Прототипом Євгенія Онєгіна дослідники творчості Пушкіна називають декабриста Катеніна, одного з друзів поета, котрий входив до політичної організації «Союз порятунку», знав кілька мов, переклав «Божественну комедію» Данте. Другим прототипом вважають друга Пушкіна Івана Пущина, а прототипом Ленського - поета, декабриста В.Кюхельбекера.

Слайд 9

Завдання: Прочитайте епіграф до роману та присвяту. Як ви розумієте слова епіграфу? Про що в них йдеться? Що говорить автор у присвяті? Як оцінює свій твір? На що вказує епіграф до 1 глави роману? Як ви думаєте, кого характеризує в цих словах автор?

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Життя Онєгіна – це гонитва за насолодами. Воно беззмістовне, одноманітне, хоч і сповнене пригодами. Світ сприймається героєм, як місце для щоденних насолод та задоволень. Така життєва філософія називається гедонізмом. Життя Онєгіна – це гонитва за насолодами. Воно беззмістовне, одноманітне, хоч і сповнене пригодами. Світ сприймається героєм, як місце для щоденних насолод та задоволень. Така життєва філософія називається гедонізмом. Гедонізм (грецьк. hedone – насолода) - філософсько-етичне вчення,за яким насолода є найвищим благом, сенсом життя.

Слайд 14

Попрацюйте в групах

Слайд 15

1 розділ = 54строфи 1 – монолог Онєгіна 11 – знання і здібності Онєгіна 13 – один день життя Євгенія 16 – роздуми автора 3 – стосунки автора та героя Скільки героїв у першому розділі роману?

Слайд 16

Прочитайте епіграф до 1 розділу. Чи характеризує, на ваш погляд, цей епіграф головного героя? Прочитайте епіграф до 1 розділу. Чи характеризує, на ваш погляд, цей епіграф головного героя? Епіграф до 1 розділу – цитата з елегії П.Вяземського «Перший сніг». У ній поет розповідає про молодих людей, які радісно мчать на трійці коней по першому снігу.

Слайд 17

Домашнє завдання

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Зарубіжна література