X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Елементи казки у творі, особливості художньої мови твору «Аліси у країні чудес».

Завантажити презентацію

Елементи казки у творі, особливості художньої мови твору «Аліси у країні чудес».

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Елементи казки у творі, особливості художньої мови твору «Аліси у країні чудес».

Слайд 2

Головним елементом казки та його особливостями являються герої.

Слайд 3

Аліса Аліса – молода дівчина, яку незабаром чекає освідчення, але раптово вона зустрічає Білого Зайця та слідуючи за ним потрапляє у дивовижний світ Ніжнекрай. ЇЇ пригоди сповнені інтересу та небезпеки. За пророцтвом вона повинна була допомогти Білій Королеві повернути трон, але це тільки за винятком, коли Аліса вб'є жахливого монстра. Вся її історія наповнюється пошуками себе, «Хто ж я?» і «Чуму сон такий реальний і не проходить?» Але за допомогою своїх нових друзів історія не зупиняється, а навпаки продовжується, вони допомагають їй не тільки захищаючи її, а й підтримуючи її в тому що вона і справді Аліса.

Слайд 4

Слайд 5

Білий Кролик Білий Кролик – весь час турбується про те, що може спізнитися, він постійно кудись поспішає. Він повинен знайти Алісу і привести її в Ніжнекрай, щоб вона виконала свою долю – саме для цього кролик показується на вечірці в саду, де Аліса його помічає, і приводить її до кролячої нори. «Він теплий персонаж, - говорить Майкл Шин. – Аліса в той же час він може бути вкрай дратівливим і суворим з Алісою. У ньому є якась нервова енергія, він відчуває, що завжди виявляться позаду часу. Час дуже важливий для нього, але тим не менш, він проявляє хоробрість, коли друзі потребують його допомоги».

Слайд 6

Слайд 7

Тра-ля-ля і тру-ля-ля Наївні і інфантильні, чарівні і милі, вони щиро хочуть допомогти, але толку від них мало, тому що вони говорять скорогомовками, постійно перебиваючи один одного. «Мені вони уявляються як неслухняні діти,- говорить Метт Лукас. – Тому я намагався зобразити їх схожими на дітей, що для мене не склало праці, тому як я сам велика дитина всередині». Тра-ля-ля и Тру-ля-ля – товсті брати-близнюки, які постійно сперечаються один з одним і їх нерозбірливу тріскотню ніхто, крім них самих, не в силах розібрати. Коли Аліса потрапляє у Ніжнекрай, вона просить братів показати їй другу.

Слайд 8

Слайд 9

Додо Додо – Один із перших мешканців Ніжнекрая, якого зустріла Аліса, потрапляючи у фантастичний світ Один із найстаріших мешканців Ніжнекрая, Додо носить окуляри і тростина. Додо спокійний і розумний і саме він припиняє суперечки своїх друзів щодо ідентичності Аліси, пропонуючи відвести її до мудрої Гусениці Абесолому.

Слайд 10

Слайд 11

Бармоглот Бармоглот – огидне, слиняве і погано пахне істота з величезним неохайним тілом і зубастий, схожою на бульдога мордою. Удар його сильних лап залишає у Аліси досить болючі спогади про режим правління Червоної Королеви.

Слайд 12

Слайд 13

Миша соня Миша Соня – миша-хуліганка, яка носить бриджі для верхової їзди. Вона не вірить, що Білий Кролик знайшов саме ту Алісу, яку потрібно, яка допоможе повернути трон Ніжнекрая його законному правителю. І вона просто щаслива ткнути Алісу шпилькою, коли та думає, що їй все тільки сниться. Але хоробра миша приходить на допомогу в скрутну хвилину, коли Алісі загрожує напад жахливого Бармоглота. Вона безмежно віддана Копелюшнику і готова життя за нього віддати.

Слайд 14

Слайд 15

Гусениця Абесолом Гусениця Абесолом – всезнаючий хранитель Оракула, стародавнього священного і майбутнього ніжнекрайської історії. Білий кролик і брати Тра-ля-ля і Тру-ля-ля відводять Алісу до Абесолому, щоб він встановив, чи та вона Аліса, яка побувала в Ніжнекраї ще дитиною, і чи та це Аліса, яка повинна їм допомогти. Вони знаходять Гусеницю на верхівці величезного гриба, який росте в грибному лісі, оточеного таємничим димом. Кілька разів Абесолом закликає Алісу спробувати зрозуміти себе і відповісти на важливе питання: «Хто ж ти насправді?».

Слайд 16

Слайд 17

Чеширський Кіт Він пропонує почистити рани на її руці, облизавши їх. Аліса відмовляється від «такої втішної» пропозиції, але погоджується, щоб Кіт відвів її на чаювання до Капелюшника, де Капелюшник звинувачує Кота в тому, що він втік в той день, коли Червона Королева захопила трон Ніжнекраю. Пізніше, завдяки своїм здібностям і капелюсі Божевільного Капелюшника, Кіт загладжує свою провину і реабілітується в очах друзів. Чеширський кіт – елегантний кіт, що володіє здатністю раптово з'являтися та зникати. Він випромінює спокій, поважність, а малодушність ховає за звабливою посмішкою. Саме голова Кота з'явилася перед Алісою в Талгейскому лісі , коли на неї напав Бармоглот.

Слайд 18

Слайд 19

Капелюшник Божевільний Капелюшник – абсолютно не відрізняється стриманістю – постійні зміни його настрою буквально відбиваються на його обличчі і на одязі. Він з нетерпінням чекав повернення Аліси, оскільки є її, по суті, єдиним надійним товаришем, який вірить у неї так, як ніхто інший. Він безстрашний, кидається на захист Аліси, навіть ризикуючи власним життям. Як тільки він став вправним майстром копелюшних справ на службі у Білої Королеви, його вразила хвороба меркуриалізм (отруєння ртуттю) – сумний побічний ефект капелюшної справи, тому він себе недобре почуває. « Я завжди вважав Капелюшника трагічним персонажем, - каже Джонні Депп. – Він жертва з багатьох причин. Звичайно, хвороба відкликала на ньому свій відбиток, але є ще певний трагізм в його минулому»,

Слайд 20

Слайд 21

Березневий заєць Березневий Заєць – запрошує Боживільного Капелюшника на чаювання в свій заячий будинок. Березневий Заєць схожий на параноїка, він поступово в стані тривоги, він трохи божевільний, має звичку весь час тиснути лапами і вухами, а також кидати чайники, ложки та інші речі. Він обожнює готувати і є єдиним жителем Ніжнекрая, до якого у Червоної Королеви не дійшли руки.

Слайд 22

Слайд 23

Стейн Стейн, чирвовий Валет – командир армії Червоної Королеви, сім футів і шість дюймів у зростанні, особа зі шрамом і пов'язка у формі серця на лівому оці. Стейн, зарозумілий і хитрий персонаж, беззаперечно виконує будь-який наказ Червоної Королеви. Він єдиний, хто може заспокоїти Червону Королеву і вплинути на її раптові зміни настрою. «Я – маршал Червоної Королеви, - Говорить Кріспін Гловер. – У неї є кілька стандартних реакцій на те, що люди говорять або роблять, тому мій герой повинен завжди бути вкрай дипломатичним». Його темна сутність зливається з жахом замкових коридорів.

Слайд 24

Слайд 25

Пес Пес – мимовільний спільник армії Червоної Королеви, він боїться, що його дружині і цуценятам загрожує небезпека, тому що вони знаходяться у вязниці, і виконує будь-яку вказівку чирвового Валета. Пес підтримує підпільне угрупування, яке намагається протистояти Червоній Королеві і тому стає союзником Аліси.

Слайд 26

Слайд 27

Червона королева Червона Королева – тиран, який править країною Ніжнекрай. Управляти країною їй допомагають непомірний розмірів голова, вогненний темперамент і звичка криком наказувати, щоб підданим рубали голови. «У неї є емоційні проблеми, - розповідає Бонем Картер. – Їй нічого не варто втратити терпіння. ЇЇ спалахи гніву повторюється з такою ж частиною, як у дворічної дитини». Її молодша сестра, Біла Королева, планує відібрати у неї трон і корону, яку Червона Королева одного разу у неї вкрала обманним шляхом.

Слайд 28

Слайд 29

Біла королева Біла Королева – молодша сестра Червоної королеви, і хоча зовні вона біла і пухнаста, насправді її характер не такий вже і поступливий. «Вона сталася звідти ж, звідки і Червона Королева – говорить Енн Гетевей. – Їй подобається темна сторона, але вона так боїться зайти надто далеко, що прагне всім показувати лише свої світлі сторони. Але не можна сказати, що вона живе в постійному страху, ні, і одного разу вона не зможе себе контролювати». Коли Аліса повертається в Ніжнекрай, Біла Королева бере її під своє крило, пропонуючи їй заступництво, однак її мотиви далеко не так альтруїстичні, якими здаються.

Слайд 30

Слайд 31

Кінець!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література