X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Джонатан Свіфт"

Завантажити презентацію

"Джонатан Свіфт"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Джонатан Свіфт «Мандри Гулівера»

Слайд 2

Джонатан Свіфт * * Свіфт народився в ірландському місті Дублін в протестантській небагатій сім'ї. Батько, дрібний суддівський чиновник, помер, коли син ще не народився, залишивши сім'ю (дружину, дочку і сина) в тяжкому становищі. Тому вихованням хлопчика займався дядько Годвін, з матір'ю Джонатан майже не зустрічався. Після школи він вступив у Трініті-коледж Дублінського університету (1682), який закінчив у 1686 році. В результаті навчання Свіфт отримав ступінь бакалавра і довічне скептичне відношення до наукових премудростям.

Слайд 3

Джонатан Свіфт був людиною Незвичайної долі і характеру, особливого складу розуму, зі своїм єдиним «свифтовским» гумором. Він був за освітою богослов, обіймав значну посаду декана найбільшого в тодішній Ірландії собору святого Патріка, маючи величезний вплив і авторитет, був пов'язаний з відомими політичними діячами свого часу.

Слайд 4

* * Перший російський переклад «Подорожей Гуллівера» вийшов у 1772-1773 роках під назвою «Подорожі Гулливеровы в Ліліпут, Бродинягу, Лапуту, Бальнибарбы, Гуигнгмскую країну або до коней». Переклад виконав з французького видання Єрофей Каржавин.

Слайд 5

* * Придумані Свіфтом слова «ліліпут» (англ. lilliput) і «йеху» (англ. yahoo) увійшли до багатьох мов світу. У «Подорожі Гуллівера» згадуються два супутники Марса, відкриті тільки в XIX столітті.

Слайд 6

* *

Слайд 7

* * Подорожі Гуллівера» - програмний маніфест Свіфта-сатирика. У першій частині читач сміється над безглуздим зарозумілістю ліліпутів. У другій, в країні велетнів, змінюється точка зору, і з'ясовується, що наша цивілізація заслуговує такого ж осміяння. У третій висміюються наука і людський розум взагалі. Нарешті, у четвертій з'являються ме