X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Джеймс Джойс життєвий та тврчий шлях

Завантажити презентацію

Джеймс Джойс життєвий та тврчий шлях

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Геній не робить помилок. Його промахи – навмисні.

Слайд 2

Життєвий та творчий шлях письменника Джойс — ірландський письменник-модерніст, який мав особисті світоглядні й естетичні позиції. Характерні риси поетики модерністських творів Джойса: “потік свідомості”, це елемент пародійності й іронізму, яскраво виражена інтертекстуальність. Психологіча суть “Джакомо Джойс”, його автобіографічний характер.

Слайд 3

Тема  батьків  і дітей взагалі все життя хвилювала самого Джойса. Джойс навіть брав уроки російської мови, щоб в оригіналі читати російських  письменників.  Читач має право запитати - про що "Улісс", хоч би у загальних рисах. Тут в нього сама мова як би живе своїм  життям.

Слайд 4

Свого часу радянська критика вибрала Джойса символом модернізму і віддала його  масовій атаці на з'їзді письменників в 1934 році. Це той з'їзд, на якому  соціалістичний реалізм був проголошений офіційним художнім принципом  радянського мистецтва.

Слайд 5

В мініатюрі «Джакомо Джойс» глибоко розкривається напружений, динамічний, багатий розмаїтими відтінками плин почуттів самого героя.

Слайд 6

Для нього кохання - це і «хресна путь», і свято відродження юних почуттів, і гіркота усвідомлення того, що молодість уже промайнула.

Слайд 7

У цьому творі Джойсом були спробувані також елементи техніки «потоку свідомості». «Потік свідомості» - один із провідних прийомів літератури модернізму. Він вважав, що свідомість - це потік, ріка, в котрій думки, переживання, спогади постійно перебивають одне одного, спонтанно перетинаються. «Потік свідомості»