X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Достоєвський Федір Михайлович

Завантажити презентацію

Достоєвський Федір Михайлович

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Достоєвський Федір Михайлович Якщо ти прямуєш до мети і станеш дорогою зупинятися, щоб жбурляти камінням у всяку гавкаючий на тебе собаку, то ніколи не дійдеш до мети Ф. М. Достоєвський

Слайд 2

Народився 30 жовтня року в багатодітній сім'ї лікаря. Перші 16 років життя Достоєвський провів у скромній казенній квартирі при лікарні. Атмосфера в домі була досить важкою. Ще в ранньому віці майбутній письменник відчув деспотичний характер батька і пізніше не любив згадувати про нього. В одній з чорнових нотаток до роману «Підліток» Достоєвський писав: «Є діти, які з дитинства вже замислюються над своєю сім'єю, з дитинства ображені неблаговидністю   батьків   своїх...»   Це письменник сказав про себе самого.

Слайд 3

Батько Михайло Андрійович Достоєвський (1787 -1839). Був лікарем в Маріїнській лікарні Московського виховного будинку (тобто в лікарні для незаможних) МАТИ МАРІЯ ФЕДОРІВНА (1800-1837) Малограмотна, прекрасна, весела, господарська, товариська, завжди охайна, добра жінка. Вийшла заміж у 19 років. Народила 8 дітей - 4 синів і 4 дочок.

Слайд 4

 Дитинство письменника багато в чому скрашувала дружба зі старшим братом Михайлом. Їх об'єднували спільні зацікавлення, обидва вони рано прилучилися до літератури і часто обмінювалися враженнями від прочитаного. Почуття дружби та прихильності брати зберегли на все життя. Старший брат Михайло Михайлович Достоєвський (1820 - 1864)

Слайд 5

 Початковим навчанням Достоєвського займалися спочатку батьки та платні вчителі. У 1833 році він разом із братом Михайлом продовжив освіту у приватних пансіонах. Незабаром після смерті матері, навесні 1837 року, батько відвіз двох найстарших синів Михайла та Федора в Петербург для підготовки до вступу в Головне інженерне училище, куди майбутній письменник був зарахований у січні наступного року.