X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Доба “Розстріляного Відродження”"

Завантажити презентацію

"Доба “Розстріляного Відродження”"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Доба “Розстріляного Відродження” 20-30ті роки XXстоліття

Слайд 2

Розстріляне відродження  Це літературно-мистецьке покоління 20-х— початку 30-х рр. в Україні, яке дало високохудожні твори у галузі літератури, живопису, музики, театру і яке було знищене тоталітарним сталін6ським режимом.

Слайд 3

Розстріляне відродження Термін «розстріляне Відродження» вперше запропонував діаспорний літературознавець Юрій Лавріненко, вживши його як назву збірника найкращих текстів поезії та прози 1920-30-х рр. За це десятиліття (1921—1931) українська культура спромоглася компенсувати трьохсотрічне відставання й навіть переважити на терені вітчизни вплив інших культур, російської зокрема (на 1 жовтня 1925 року в Україні нараховувалося 5000 письменників).

Слайд 4

Розстріляне відродження Представники інтелігенції що належать до «розстріляного відродження» умовно поділяються на кілька груп, обумовлених їхнім життєвим шляхом під час та після сталінських репресій.

Слайд 5

Розстріляне відродження Першу групу — безпосередніх жертв терору становлять письменники Валер'ян Підмогильний, Валер'ян Поліщук, Марко Вороний, Микола Куліш, Микола Хвильовий, Михайль Семенко, Євген Плужник, Микола Зеров, худжники-бойчукісти, Лесь Курбас та багато інших, що були знищені фізично, тобто страчені або померли в концтаборах, чи вчинили самогубство перебуваючи за півкроку від арешту.

Слайд 6

Розстріляне відродження Частині репресованих й переслідуваних представників української-радянської інтелігенції, вдалось уникнути найвищої міри покарання і вижити в тюрмах і концтаборах. Причому декому з них вдалося навіть втікати з концтаборів (Іван Багряний).

Слайд 7

Розстріляне відродження Третю умовну групу складають ті діячі культури, які уникли репресій, але через те, що їхній доробок теж був далеким від соцреалізму і вузьких партійних рамок, він був також засуджений радянською владою. Творчість таких осіб теж заборонялась й замовчувалась, твори вилучались зі сховищ і знищувались.

Слайд 8

Розстріляне відродження До четвертої групи належать митці «доби розстріляного відродження». Їхня творчість або чітко відповідала компартійним нормам, або ж у більшості випадків зазнала в період сталінських репресій значних змін. Страх за свою безпеку в умовах масового терору змушував швидко пристосовуватись, перетворюючись на пропагандистів від мистецтва.

Слайд 9

Деякі представники розстріляного відродження Письменник, публіцист. Провідний письменних неоромантичного стилю. Один з основоположників пореволюційної української прози. Микола Хвильовий

Слайд 10

Деякі представники розстріляного відродження Драматург, режисер,громадський діяч, газетяр іредактор, педагог. Творець модерної української драматургії. Микола Куліш

Слайд 11

Деякі представники розстріляного відродження Поет, перекладач, дитячий поет. Марко Вороний

Слайд 12

Деякі представники розстріляного відродження Художник, маляр-монументаліст, педагог. Засновник школи українського моументального живопису, лідер бойчукістів. Михайло Бойчук

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література