X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Бальзак і Україна"

Завантажити презентацію

"Бальзак і Україна"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Бальзак і Україна

Слайд 2

Своїми щасливими подіями біографія Бальзака зобов'язана Евеліні Ганській. З нею у письменника була довга переписка, (з 1832 року). У 1843 році відбулася їхня перша зустріч у Петербурзі, і дві подальші на Україні (1847 р, 1848 р).

Слайд 3

Українське кохання Оноре де Бальзака 28 лютого 1832, коли прийшов перший лист із таємничої України, він вза- галі поспішав на побачення з герцо- гинею де Кастрі ... І тим не менше все-таки заглянув в конверт зі своєю долею, заглянув - і почав в нетерпін- ні чекати наступного листа Незнайомки. Її витонченість і аристократизм стилю змусили його миттєво забути манірних герцогинь і маркіз.

Слайд 4

Бальзак писав своїй таємничій коханій: «Не бійтеся мене, не вірте нічому поганому, що про мене говорять! Я просто дитина, але набагато більш легковажна, ніж Ви вважаєте. Зате я чистий, як дитя, і люблю, як дитя ». Його листи, повні пристрасними одкровеннями і почуттями, зводили її з розуму: «Обожнювана повелителька, Ваше спляче величність, горда королева ... троянда Заходу, зірка Півночі ...»

Слайд 5

Бальзак ні на мить не сумнівався, що незнайомка була розумна, молода і дуже красива. Незабаром таємнича українка в новому листі розкрила себе, назвавшись Евеліною Ганською (1802-1882), уродженої Ржевуською - вона походила з старовинного польського роду. Їй було тридцять два роки, хоча вона і приховувала свій вік, завжди віднімаючи п'ять років.

Слайд 6

В Україну Бальзак приїздив тричі. Його шлях пролягав через Дубно, Броди... У Львові письменник цілий вечір провів у готелі „Жорж”, насолоджуючись французьким вином, грою в карти й архітектурними острівцями „маленького Парижу”.