X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Артут Конан Дойль - Шерлок Холмс і доктор Ватсон – класичний детективний дует

Завантажити презентацію

Артут Конан Дойль - Шерлок Холмс і доктор Ватсон – класичний детективний дует

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

“Шерлок Холмс і доктор Ватсон – класичний детективний дует” Підготувала вчитель української мови та літератури Макіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 86 Макіївської міської ради Донецької області Фєсєнко Вікторія Вікторівна

Слайд 2

Тип уроку: урок-презентація Обладнання: портрети Шерлока Холмса та доктора Ватсона, фонограма запису музики з кінофільму «Пригоди Шерлока Холмса та доктора Ватсона», речі для асоціативної бесіди: старий черевик, підсвічник, зображення собак – спанієля та дога, трубка, картина із зображенням Хьюга Баскервіля, револьвер, телескоп; криптограма, зашифрована цифрами, які співпадають з номером букви алфавіту «Якщо здоровий глузд і життя дорогі вам, тримайтесь подалі від торф’яних боліт».  

Слайд 3

Асоціативна бесіда за змістом твору Артура Конана Дойля «Собака Баскервілей». На вчительському столі знаходяться речі: старий черевик, підсвічник, зображення спанієля, дога, трубка, картина із зображенням Хьюга Баскервіля, револьвер, телескоп.  

Слайд 4

- З чим, на вашу думку, асоціюється дана річ?

Слайд 5

Робота з криптограмою. Розгадати зміст листа, який отримав сер Баскервіль у готелі. Лист зашифрований. Це -криптограма. Цифри – порядковий номер букв алфавіту. Зашифрований запис : «33,15,30,19 10,6,19,21,19,3,11,14 4,16,24,10,6 12 9,11,23,23,33 6,19,21,19,4,12 3,1,17 23,21,11,17,1,14,23,7,22,33 20,19,6,1,16,12 3,12,6 23,19,21,25 ` 33,18,11,26 2,19,6,12,23.» «Якщо здоровий глузд і життя дорогі вам, тримайтеся подалі від торф’яних боліт».  

Слайд 6

Перший: Послухайте, панове, ви чули новину? Кажуть, що на Бейкер - стріт 221-Б оселився якийсь містер Холмс. Він, начебто, спокійний, порядний, вихований чоловік. Другий: А ще містер Холмс любить грати на скрипці й непогано малює. Третій: Я чув, що до нього ходить багато людей. І він їм усім допомагає. Причому робить це абсолютно не заради грошей. Перший: А ще я знаю, що в нього є компаньйон і помічник доктор Ватсон. Вони нерозлучні. Другий: Усе це досить дивно. Чи не так, панове? Третій: А спробуємо дізнатися, що це за люди?

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Робота в групах. “Уявна розмова з Шерлоком Холмсом та доктором Ватсоном”. Завдання: доповніть речення своїми міркуваннями. Картка № 1 Шерлока Холмса цікавить, як ви, люди майбутнього, ставитеся до нього. Звертаючись до героя, аргументуйте оцінку його вчинків. У розмові використовуйте такі речення. «Шерлок Холмсе, якби я був(ла) на Вашому місці…» «Звичайно, містере Холмсе, ми люди різних епох…» «Шерлок Холмсе, Ваш приклад переконливо доводить, що…» Картка № 2 Доктор Ватсон розраховує на вашу підтримку. Знайдіть слова, щоб втішити його. У розмові використовуйте такі речення. «Я вважаю, що Ви…» «Докторе Ватсон, не засмучуйтесь з того, що…» «Я розумію Ваше прагнення…»

Слайд 10

Прийом «асоціативного куща». Створіть асоціативний кущ «Шерлок Холмс», «доктор Ватсон». Учні радяться групою. Потім виходять до дошки по два представника від кожної команди та наочно «малюють» «асоціативний кущ». Команди-опоненти слідкують за написаним та вносять корективи.

Слайд 11

Оцінювання проектних робіт. Виставлення оцінок. Домашнє завдання. Прочитати оповідання Артура Конан Дойля «Пістрява стрічка». Підготуватися до судового засідання над містером Степлтоном і доктором Ройлоттом. Індивідуальні завдання: Розподіл ролей адвоката та прокурора (учні класу), підготувати промови; Розподіл ролей містера Степлтона та доктора Ройлотта ( учні класу), підготувати промову.

Слайд 12

Дякую за увагу !

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Зарубіжна література