X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Аналіз билини «Ілля Муромець і Соловей Розбійник»

Завантажити презентацію

Аналіз билини «Ілля Муромець і Соловей Розбійник»

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Ілля Муромець – улюблений билинний богатир. Аналіз билини “ Ілля Муромець і Соловей Розбійник” Наташа - Письмо пришло от: Юсипович І.В. Київ irina_us@meta.ua ----------------------------------------------------------------- Куда вносить изменения: ІІІ Полные уроки В какой предмет: Зарубежная литература класс: 7 Тема: Ілля Муромець – улюблений билинний богатир. Аналіз билини “ Ілля Муромець і Соловей Розбійник” Урок: Опция: презентація уроку Что не так: презентація до уроку Поступившее предложение это: Дополнение к основному уроку Ссылка на лучшие учебники Юсипович І.В.:

Слайд 2

Це ж така нормальна річ визнавати свій край за середину світу. Юрій Липа   Свята Русь не пусткою стоїть, Є богатирі дужі, пре дужі. Билина «Ілля Муромець і Соловей Розбійник»  

Слайд 3

Богатир Богатир – сильний, сміливий, мужній воїн. Він наділений надзвичайними можливостями і може зробити те, що не під силу цілому війську. Богатир справно володіє зброєю, він кмітливий, розумний, відданий народові та вірі християнській. Богатир – це втілення народних уявлень про ідеального героя, захисника, патріота. Центральним образом руського епосу є Ілля Муромець. Про нього складено найбільше билин.

Слайд 4

Ілля Муромець В билинах Іллю Муромця називають “селянський син”, “старий козак”. Народився він в селі Карачарові біля міста Мурома в селянській родині і тридцять три роки не міг рухатися. Вилікували Іллю “каліки перехожі”, зцілили його чарівними словами і цілющим напоєм, тобто свою силу він отримав чарівним способом.

Слайд 5

Билини про Іллю Муромця В билинах є кілька сюжетних ліній: Ілля отримує богатирську силу; зустріч Іллі з Святогором; поїздка до Києва і зустріч з Солов’єм Розбійником; три поїздки Іллі; Ілля в Царгороді; Ілля та Ідолище, Ілля та Жидовин; Бій Іллі з сином.

Слайд 6

КОМПОЗИЦІЯ БИЛИНИ Заспів. Може бути відсутній. Прямо не пов’язаний зі змістом, але настроює на певний лад. “А хто б нам сказав про старовину, Про старовину, про бувальщину…” Зачин. Початок розповіді. “У славетному місті Муромі, У селі було Карачаровім…” Основна частина. Розповідь про події і вчинки героїв. Кінець. Вінчає розповідь. “Отут Іллі і славу співають.” “На тому билина і скінчилася.”   Завдання: Проаналізуйте композицію билини “Ілля Муромець і Соловей Розбійник”, визначте наявність композиційних елементів.

Слайд 7

ХУДОЖНІЙ СВІТ БИЛИН Розмірений плавний билинний вірш, як правило, не має рими. Гіперболи (навмисне перебільшення) при описі усього, що пов’язане з головним героєм билини. Епітети, що створюють особливий билинний героїчний світ: буйна голова, завзятість молодецька, сон богатирський. Велика кількість усякого роду повторів. Вживання слів із зменшувально-пестливими суфіксами.   Завдання: Проаналізуйте художній світ билини “Ілля Муромець і Соловей Розбійник”, визначте наявність художніх засобів.

Слайд 8

ЛІТЕРАТУРНИЙ ДИКТАНТ (закінчіть речення) Билина змальовує світ далекого минулого з елементами … Центром сюжету билини є … Стиль розповіді піднесений … Для билини характерна поетизація …

Слайд 9

Перевір себе Билина змальовує світ далекого минулого з елементами вимислу. Центром сюжету билини є подвиг богатиря. Стиль розповіді піднесений, величавий, спокійний, повільний. Для билини характерна поетизація билинних героїв, рідної землі, природи Згадайте, що ви знаєте про богатирів?

Слайд 10

Білібін “Ілля Муромець та Соловей Розбійник”

Слайд 11

А.В.Цепков “Ілля Муромець і Соловей Розбійник”

Слайд 12

Слайд 13

Цитатна реконструкція: віднови цитату 1. “У славетному місті у Муромі…”  2. “Жив та був собі Ілля Муромець, Ілля Муромець …” 3. “ Гей же, конику богатирський мій, послужи мені …” 4. “Під Черніговом сили вражої Зачорнілося …” 5. “Що не пусткою свята Русь стоїть, Є …”

Слайд 14

Підсумок уроку Завдання: Попрацюйте в групах, складіть біографію Іллі Муромця. Складіть характеристику Іллі Муромця, заповніть таблицю     Вчинки, цитати Риси характеру

Слайд 15

Завдання: Складіть усний твір за картиною В.М. Васнєцова “Боян”

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Зарубіжна література