X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ВІННИЦЯ

Завантажити презентацію

ВІННИЦЯ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ВІННИЦЯ Вінниця. Дороге серцю місто, яке називають другим Києвом за багате зелене вбрання, квітучі каштани навесні і багрецеві парки восени, за мости над Південним Бугом І золотоверхі куполи храмів, які знову, після багатьох десятиліть руйнувань, прикрашають наші вулиці і майдани, пробуджують в душах священні почуття, дарують нам відчуття вічності.

Слайд 2

ВІННИЦЯ В історичних хроніках Вінниця вперше згадується як фортеця у 1363 році. У вісімдесятих роках XVI століття на острові Кемпа побудовано ще одну фортецю. Місто в цей час розбудовується, зростає. Будівлі на правому березі дістали назву Нового міста, а район старої фортеці і прилеглі місцевості досі називають Старим містом.

Слайд 3

ВІННИЦЯ У 1640 році Вінниця отримала право мати свою печатку та герб. На гербі міста бачимо дві шаблі та дві вудки.

Слайд 4

ВІННИЦЯ І в складі Литви, а пізніше Речі Посполитої мури Вінницької фортеці були свідками багатьох запеклих битв. Подільська земля вабила кочівників і завойовників, вона видавалася їм божою благодаттю. І донині в народній пам'яті, в козацьких думах і піснях, легендах і переказах живуть імена славних лицарів Северина Наливайка, Максима Кривоноса, Данила Нечая, інших мужніх синів українського народу. Северин Наливайко

Слайд 5

ВІННИЦЯ У Вінниці побував Богдан Хмельницький. Вперше тут гетьман зупинявся в листопаді 1649 року, коли повертався з-під Зборова, і вдруге в грудні 1654 року, їдучи на раду до Переяслава. На початку 1651 року польські війська, порушивши перемир'я, увірвалися на Поділля. У Вінниці, в укріпленому Вознесенському монастирі, знаходилося три тисячі козаків на чолі з полковником Іваном Богуном. «Тоді Богун, полковник Вінницький, під Вінницьким монастирем на річці Богу проломи зробивши, ляхів потопив», лаконічно відзначив літописець. «Зачарований», «характерник» - називали його в народі, бо не брали героя ні куля, ні шаблі. Пізніше, зустрівши Богуна, Хмельницький сказав: «Тебе, славний полковнику, не забуде народ ніколи!»