X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Україна. Державні символи. Історія прапора

Завантажити презентацію

Україна. Державні символи. Історія прапора

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Історія прапорів сягає корінням в IX століття до н.е. Тоді вперше в арміях стали використовувати спеціальні жердини з пучками трави, або кінським волоссям, переплетеним в пучок. Ці бунчуки служили для визначення табору свого війська під час битви.

Слайд 14

Вершник з бунчуком

Слайд 15

Перші прапори з'явилися в Індії та Китаї, звідки вони поширилися по всій Азії. Найстаріший з прапорів - штандарт Кіра II Великого (6 століття до нашої ери) c орлом, знайдений на розкопках в Персеполісі.

Слайд 16

Середньовіччя стало часом індивідуальних сімейних прапорів. Європейські лицарі носили їх на турнірах і в боях в якості «паспортів», за якими можна було прочитати їх родовід і подвиги.

Слайд 17

Слайд 18

У період середньовіччя за допомогою прапорів почали визначати розташування, полків, головнокомандуючого, прапори почали використовуватися в якості державних та інших символів. Давньоруські прапори були червоного кольору.

Слайд 19

Давньоруський стяг

Слайд 20

Слайд 21

Першим задокументованим використанням жовтого і синього кольорів був герб Галичини 1410 року.

Слайд 22

У XVI-XVIII століттях запорізькі козаки у своїх прапорах широко використовували жовто-синій, червоно-чорний, малиновий.

Слайд 23

Першу спробу створити жовто-блакитний прапор з двох горизонтальних смуг приблизно такої форми, як тепер, здійснила Головна Руська Рада . У червні 1848 року на міській ратуші Львова вперше був піднятий жовто-блакитний прапор.

Слайд 24

Слайд 25

У грудні 1917 р. в Харкові була проголошена Українська Народна Республіка Рад, прапором якої стало червоне полотнище з національним жовто-синім прямокутником.

Слайд 26

22 березня 1918 в Києві було прийнято державний прапор Української Народної Республіки - жовто-синє полотнище.

Слайд 27

Офіційним прапором нової Української Держави з 2 травня 1918 року став прапор зі зміненим порядком смуг: зверху стали розташовувати синю.

Слайд 28

Українська Радянська Соціалістична Республіка використовувала червоний прапор із золотими буквами «УРСР», пізніше був доданий серп і молот.

Слайд 29

З 1949р. прапор Української РСР був змінений. З тих пір він складався з червоної і блакитної горизонтальних смуг. На червоній смузі зображені золоті серп і молот, а вище - червона п'ятикутна зірка із золотою облямівкою. Блакитний колір символізував велич і красу народу.

Слайд 30

Державний прапор України затверджений 28 січня 1992 року, невдовзі після здобуття Україною незалежності. Національный прапор являє собою дві рівновеликі горизонтальні смуги. Крім того, синій колір символізує гори і річки, а жовтий символізує Київську Русь.

Слайд 31

Слайд 32

Указом Президента України № 987/2004 від 23 серпня 2004 року встановлено День Державного прапора України, який слід відзначати щорічно у день 23 серпня.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна