X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Проект "Зима прийшла"

Завантажити презентацію

Проект "Зима прийшла"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Мета: формувати навички пошукової діяльності на основі спільної праці; узагальнити знання учнів про зміни в життті тварин взимку; вчити класифікувати та систематизувати ознаки; вчити працювати в групах; навчити учнів самостійно опрацьовувати матеріал з обраної теми; дати учням можливість долучитися до конкретних дій зі збереження зелених насаджень; виховувати дбайливе ставлення до природи. Тип проекту: міжпредметний, груповий, довготривалий, інформаційно-пошуковий.

Слайд 3

Дорога біла стелеться, І краю їй нема. Сніжок мете. Метелиця. Прийшла до нас …

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Наші прадіди охрестили грудень студенем, студенцем, підберихою (колись о цій порі селяни почали підбирати по засіках те, що надбали за літо та осінь), молодою зимою, санною колією. Російська назва «декабрь» походить від давньоримської «децембер», тобто «десятий» (таким був цей місяць у календарі давніх римлян).

Слайд 7

А у 2006-2007 роках у грудні зима зовсім не прийшла. Найтепліший день грудня 6 грудня 1976 року (13,4 °C) а найхолодніший – 16 грудня 1997року ( - 30,8°C ). У 2002 році морозна погода встановилася з самого початку грудня.

Слайд 8

Січень у народі має назви поросинець, студень, сніжень, корінник зими, маківка зими, тощо. До календаря місяць увійшов як январь (від лат. януаріус) — місяць миру. Давні римляни вірили, що перший день (місяць) року визначає життя людини на весь рік. Найхолоднішим днем січня було 10січня 1940року (−35,6 °C).

Слайд 9

Лютий через свою непостійність, отримав у народі назву сніжень, крутень,межень (колись відсікав, відмежовував старий рік від нового), бокогрій, криводоріг, зимобор. Найтепліший лютий у 2002 році (2 °C)

Слайд 10

Слайд 11

Білесенькі сніжиночки, Вродились ми з воді. Легенькі, мов пушиночки, Спустилися сюди. Ми хмарою носилися Від подиху зими І весело крутилися Метелицею ми.

Слайд 12

Слайд 13

Зорі яскраві - на гарну погоду, тьмяні - на дощ або сніг. Дружно розцвірінькалися горобці – на потепління. Ворона сидить уранці на верховітті і каркає – на завірюху. Кіт шкрябає підлогу — на вітер і завірюху, лежить черевцем догори — на відлигу, згорнувся в клубочок і вткнувся носом у лапки — на мороз.

Слайд 14

, літо без хліба. а взимку воза. той зимою не мав чим гріться. Літо запасає, а зима з'їдає. Готуй влітку сани, Зима без снігу — Хто літом спеки боїться,

Слайд 15

Слайд 16

Життя тварин стане легшим, якщо люди допоможуть їм. Іноді людина може навіть врятувати їм життя.

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

У Греції існує звичай, за яким рівно опівночі глава сім'ї виходить у двір і розбиває об стіну плід граната. Якщо його зерна розлетяться по двору – у новому році сім'я житиме щасливо. В Ірландії увечері напередодні Нового року двері будинків відчиняють навстіж, кожний бажаючий може увійти у будь-який будинок і стане там бажаним гостем. У Колумбії перед настанням Нового року виносять з будинків всі старі речі і спалюють. У Франції символом благополуччя є велике поліно, яке запалюється у камінах. Пер Ноель, французький "брат" Діда Мороза, наповнює дитяче взуття подарунками.

Слайд 20

Слайд 21

З давніх - давен оспівують в легендах, піснях,казках красу ялинки. Найбільш поширена на Україні, у Карпатах, де висота ялинки сягає до 50 метрів. Хвойні ростуть і на півночі, і в південних степах, де їх посадили українські лісівники.

Слайд 22

Давньослав’янська назва ялинки означає – колюча. Її листки – хвоїнки живуть на дереві 5-7 років, а самій ялинці, щоб вирости потрібно не менше 12 років. На Україні є ялинки довгожителі, їх вік -500 років.

Слайд 23

Хвойні ліси – легені планети. 1га ялинового лісу забезпечує річну потребу людини в кисні і понад 2500 тонн вологи. А скільки користі від хвойного повітря, яке не дає змогу поширюватися хвороботворним мікробам.

Слайд 24

На Русі Новий рік розпочинався з 1 вересня. Російський цар, Петро I, видав наказ про зміну дати Нового року – з 1 вересня на 1січня 1700 року і прикрашати ялиновими гілками, ялинками вулиці і домівки. Не дивно, що краса ялинки полонила серця людей. Без неї не обходиться і сучасний Новий рік.

Слайд 25

Але, друзі, замисліться, скільки ялиночок гине щороку?! Тисячі! А для чого?

Слайд 26

І поміркувати, як прикрасити наші оселі святково, щоб дарувати лісовій красуні життя. Тому ми закликаємо захистити ялинку

Слайд 27

Світ прекрасний навколо тебе: І сонце ясне, і синє небо, Птахи і звірі, гори і ріки – Нехай він буде таким навіки! Нехай людина добро приносить – Бо світ навколо любові просить.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна