X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Людина серед людей. Людські чесноти. Доброта. Доброта - це частина нас.

Завантажити презентацію

Людина серед людей. Людські чесноти. Доброта. Доброта - це частина нас.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Людина серед людей Людські чесноти Доброта Підготувала Смірнова Ірина Анатоліївна вчитель початкових класів Уманської загальноосвітньої школи І –ІІІ ступенів №5 ім. В.І. Чуйкова Уманської міської ради Черкаської області

Слайд 2

Людські чесноти Це міцні позиції, сталі схильності, постійне вдосконалення розуму й волі, які керують нашими вчинками, впорядковують наші пристрасті й спрямовують нашу поведінку згідно з розумом і вірою. Вони дають легкість, самовладання і радість, щоб вести морально добре життя.

Слайд 3

Я всміхаюсь сонечку: – Здрастуй, золоте! Я всміхаюсь квітоньці: – Хай вона цвіте! Я всміхаюсь дощику: – Лийся, мов з відра! Друзям усміхаюся Зичу їм добра! М. Познанська

Слайд 4

Вправа “Дешифрувальники” уБдьом ещідр сецрме во мі'я одбра, юлядонсті і спрвеалдивстіо.

Слайд 5

Вправа “Мікрофон” Як ви розумієте вислів “Добро роби, добре буде й тобі” ?

Слайд 6

"Людина починається з добра“ Любов Забашта. Учню казав мудрець: – Живи, добро звершай, та нагород за це не вимагай. Лише в добро і вищу правду віра Людину відрізня від мавпи і від звіра: Хай оживає істина стара: Людина починається з добра.

Слайд 7

Абетка гарних слів (пригадати добрі слова на літеру Д) дружний доброчесний душевний добропорядний добрий доброзичливий дорогий

Слайд 8

Гра « Доведи, що я (слово) схоже на доброту». Робота в парах Мама, сонце, квіточка, чарівник, серце, дощик. Мама – ласкава, добра, ніжна, сама доброта. Сонце – це тепло, яке посилає промінчики доброти на землю. Біля матері добре, а на сонечку тепло. Квітка – доброта краща за красу. « Не шукай красоти, а шукай доброти». Чарівник робить добро. « Добра бажаєш, добро і маєш». «добре роби, добре буде і тобі». Серце – Добре серце людини сіє щастя, здоров’я. Дощик – добре слово людині, що дощик в засуху рослині.

Слайд 9

Асоціативний кущ добро зло

Слайд 10

Що ж означає слово «добро»? Довідка Добро - корисна справа, вчинок. Доброта - чутливість, стан душі людини, що спонукає творити добро. Запам'ятайте: На добро слід завжди відповідати добром. Той, хто робить щось добре, не повинен чекати винагороди.

Слайд 11

Вправа “Незакінчене речення” Добра людина – це...

Слайд 12

Заповіді доброти Матері Терези Бути добрим – це забути про себе самого, щоб думати за інших. Бути добрим – це пробачати, пам’ятаючи, що слабкість людська є сильніша від злості. Бути добрим – це мати милосердя для слабкості інших людей і пам’ятати, що ми не є кращими від інших, навіть в їхніх ситуаціях ми були б, може, ще гірші. Бути добрим – це закрити очі на прояви невдячності. Бути добрим – це давати навіть тоді, коли нічого не отримуємо, посміхаючись до тих, які нас не розуміють, навіть недооцінюючи нашої доброти. Бути добрим – це вчинити зі свого життя дар для інших, навіть лучити з працею кожного дня клопоти ближніх. Бути добрим – це приглушити біль власного серця і посміхатися завжди. Бути добрим – це погодитися на те , що чим більше будемо давати, тим більше від нас будуть очікувати. Бути добрим – це згодитися на те, що не затримуємо нічого для себе, за винятком радості, яка випливає з чистого сумління. Бути добрим – це визнати у великій простоті, що правдиво добрим є тільки БОГ.

Слайд 13

Дев’ять Негідних речей (За В.Сухомлинським) 1. Негідно добувати своє благополуччя, радощі, втіхи, спокій за рахунок горя,хвилювань, невлаштованості інших. 2. Негідно залишати товариша в біді, небезпеці, проходити байдуже повз чуже горе, страждання. 3. Негідно користуватися результатами праці інших, ховатися за чужу спину. 4. Негідно бути боязливим, розслабленим, хникати. 5. Негідно давати волю потребам і пристрастям, що ніби вийшли з-під контролю людського духу. 6. Негідно мовчати, коли твоє слово – це чесність, благородство і мужність, а мовчання – легкодухість і підлість. 7. Негідно справжньої людини, не тільки обманювати, лицемірити, плазувати, сліпо підкорятись комусь, але й не мати власної думки, втратити своє обличчя. 8. Негідно легковажно кидатися словами, давати нездійснимі обіцянки. Негідна надмірна жалісність до самого себе, як і безжальне ставлення, байдужість до іншої людини. 9. Негідно бути спокійним і байдужим, коли поруч з тобою важко іншій людині. Негідні пияцтво і ненажерливість.

Слайд 14

Гра “Капітошка” Завдання: Вчитель - мама Хмарка. Кожна дитина Капітошка (дощова краплинка). Під музику всі танцюють, коли мелодія зупиняється, мама Хмарка доторкається до Капітошки і учень розповідає про свою добру справу. Капітошка – це весела краплинка чистого літнього дощу. Там, де з’являється Капітошка, розпускаються квіти, листочки і трави. Він приносить веселощі та дружбу у будинок.

Слайд 15

Народна мудрість Вправа”Знайди кінцівку” Хто людям добра бажає, робиш зло – зла і сподівайся. Роби добро – не кайся, як сонечко в небі. Все добре пам'ятай, той і собі має. Добре серце, та нагород за це не вимагай. Живи, добро звершай, а зла уникай.

Слайд 16

Прислів”я, приказки про добро (Пояснити зміст) Будеш робити добро-щасливим будеш. За добро добром платять. Добре діло роби сміло. Перший крок до добра - не роби зла.

Слайд 17

Робота з фразеологізмами Групова робота 1гр. Відбирає фразеологізми, що добре. 2 гр. – що погане. Жалити язиком, держати слово, дати зелену вулицю, давати горобцям дулі, мати розум у голові, дивитися у корінь, дійти ладу, жити душа в душу, занепадати духом, знайти спільну мову, зняти камінь з душі, комар носа не підточить.

Слайд 18

Гра “Так чи ні” Тема: Якщо ти добра людина, то повинна 1.Захищати слабшого. 2. Насміхатися з чужого горя. 3. Допомагати тим, хто цього потребує. 4. Ділитися тим, що в тебе є. 5. Ображати інших. 6. Робити якусь справу не за похвалу. 7.Шанувати працю інших. 8. Бережно відноситися до оточуючого середовища.

Слайд 19

Хвилинка фантазії Якщо б до вас прийшов чарівник, що б ви попросили у нього: гарну зовнішність,красивий одяг, подарунки, чуйне серце чи ще щось?

Слайд 20

Гра “Добре та зле” (Вибрати слова, які відносяться до цих понять. До якої частини мови вони належать?) Допомогти, втекти, образити, подякувати, захистити, відвідати, посваритися, збрехати, відібрати, штовхнути, поділитися, ударити, зруйнувати, заспокоїти, підказати, навчити.

Слайд 21

Склади розповідь Жодна зла людина не буває щасливою. Робиш добро – не кайся, робиш зло – зла й сподівайся.

Слайд 22

Добро і Зло Намалюйте портрет Добра і портрет Зла. Дайте характеристику зовнішності доброї та злої людини. - Щоб ви зробили, щоб людина зла, перетворилася на добру?

Слайд 23

“Поспішай до доброї справи, хоча б і незначної, і біжи від усякого гріха; тому що добра справа спричиняє іншу, а один гріх породжує інший: нагорода чесноти – чеснота, покарання пороку – порок” Талмуд

Слайд 24

Творче завдання “Квітка доброти“ (Намалювати квітку з тією кількістю пелюсточок, скільки добрих справ ви зробили)

Слайд 25

В країні казок У кожній казці завжди добро перемагає зло, здійснюються бажання. Назвати назви казок про перемогу добра над злом.

Слайд 26

Правила доброти Допомагайте тим, хто має у цьому потребу. Не будьте жадібними. Жалійте інших. Вибачайте помилки інших. Бережіть рідні краєвиди, охороняйте їх. Шануйте і поважайте працю інших. Творітьдобро і пам”ятайте – ми люди.

Слайд 27

«Роби добро, — мені казала мати, — І чисту совість не віддай за шмати!» Благословенний мамин заповіт Ніхто в мені не зможе поламати. (Д. Павличко)

Слайд 28

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Я і Україна