X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
До 70-річчя визволення Харківщини від фашистських загарбників

Завантажити презентацію

До 70-річчя визволення Харківщини від фашистських загарбників

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

-Яку війну довелося пережити нашому народові в минулому сторіччі? -Як вона називається? Чому? -Коли відбувалася? -Скільки років вона продовжувалася? -Між ким вона велася? Хто переміг? -Скільки людей загинуло під час війни? -Яке свято святкувала Харківщина цього літа?

Слайд 2

Слайд 3

Кто говорит, что на войне не страшно, Тот ничего не знает о войне. Юлія Друніна

Слайд 4

22 червня 1941 року німецьку фашисти без попередження напали на Радянський Союз, в складі якого була й Україна. Першим почали бомбардувати Київ. До Харкова німці вступили 24 жовтня 1941 року. Окупація продовжувалася 641 день або 21 місяць!

Слайд 5

Німці нищили все навкруги, спалюючи хати, будинки, розстрілюючи, грабуючи та знущаючись над людьми! Харків‘яни голодували, ховались у підвалах, тікали з міста.

Слайд 6

За перші дні окупації фашисти повісили 100 чоловік на вулицях міста, щоб залякати всіх інших жителів, на Тракторному заводі було розстріляно 16 тисяч харків’ян-євреїв, в Дробицькому яру було розстріляно більше 30 тисяч мирних жителів Харківщини, у лікарні на вулиці Трінклера фашисти спалили заживо 500 радянських воїнів. Найважче всього було дітям – вони помирали від голоду, холоду, залишались сиротами – їхніх батьків розстрілювали. Фашисти проводили досліди над малюками, викачували з них кров для своїх солдатів, катували їх до смерті.

Слайд 7

Радянські війська тричі звільняли Харків:двічі їх попитки були невдалими – німці знову відвойовували місто: у жовтні 1941 року, у лютому 1943 року. Під час цих боїв загинуло під Харковом 110 тисяч солдатів та взято до полону 240 тисяч наших воїнів. І тільки 23 серпня 1943 року наші війська звільнили місто повністю й назавжди від клятих звірів-окупантів. У місті після німців залишилося всього 200 тисяч жителів, а до війни налічувалося 1 мільйон мешканців!