X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Весна народів

Завантажити презентацію

Весна народів

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Революція 1848 – 1849 рр. у Франції, Німеччині, Австрії, Угорщині, Італії. «Весна народів».

Слайд 2

1848 – 1849 рр. – країни Західної і Центральної Європи охопили нові революції. У них були різні передумови, не однакове напруження боротьби, по різному розвивалися події, був різний характер революцій.

Слайд 3

Усі революції Європи мали спільні риси Спрямованість проти “старого порядку” або його залишків. Боротьба за демократизацію політичного устрою і суспільних стосунків. Відстоювання робітниками своїх політичних і соціальних прав. Розвиток об’єднувальних і визвольних національних рухів.

Слайд 4

Форми боротьби в ході революцій Повстання. Вуличні бої. Створення революційних армій, введення бойових дій. Демонстрації, мітинги, участь у виборах. Парламентська боротьба між депутатами.

Слайд 5

Учасники революцій Буржуазія. Робітники. Ремісники. Селяни. Інтелігенція.

Слайд 6

Вимоги, що висувалися в ході революцій Скасування феодальних порядків, абсолютизму. Створення єдиних держав (ліквідація роздробленості). Прийняття робочого законодавства, поліпшення умов праці, підвищення платні, зниження тривалості робочого дня, запровадження загального рівного виборчого права. Ліквідація національного гніту, створення незалежних національних держав. Введення конституції, в якій надані широкі права народу. Проведення політики протекціонізму промисловості і торгівлі.

Слайд 7

Хід революцій

Слайд 8

Революція в Франції У лютому 1848 р. – Липнева монархія була скинута, проголошена республіка, створено Тимчасовий уряд, вибрані Установчі збори (призначили замість Тимчасового уряду міністрів). Міністри проводили політику, вигідну буржуазії.

Слайд 9

Революція в Франції У червні 1848 р. – відбулося повстання робітників Парижа, уряд придушив його.

Слайд 10

Революція в Франції У грудні 1848р. – президентом Франції був обраний принц Луї Наполеон Бонапарт, племінник Наполеона. Він одержав право призначати міністрів без згоди Законодавчих зборів.

Слайд 11

Революція в Німеччині У березні 1848 р. – у південно – західній частині Німеччині, Кельні, Берліні почалися повстання, що переросли в жорстокі вуличні бої з урядовими військами.

Слайд 12

Революція в Німеччині Повсюдно відбувалися повстання селян.

Слайд 13

Революція в Німеччині У травні 1848 р. – почав роботу загально – німецький парламент у Франкфурті-на-Майні. Його завдання – розробити конституцію єдиної Німеччини. Німецькі монархи не визначали рішень Франкфуртського парламенту.

Слайд 14

Революція в Німеччині Повстання в Пруссії, Бадені, Саксонії продовжувалися до 1849 р., але були придушені, хоча король змушений був погодитися на прийняття конституції.

Слайд 15

Революція в Австрійській імперії У березні 1848 р. – у Відні і Пешті (Угорщина) почалися повстання робітників, ремісників. Незабаром спалахнули масові селянські повстання.

Слайд 16

Революція в Австрійській імперії У червні 1848 р. – почалося повстанняв Празі (Чехія).

Слайд 17

Революція в Австрійській імперії У 1849 р. – угорський парламент проголосив Угорщину незалежною. Росія й Австрія придушили Угорську революцію.

Слайд 18

Революція в Італії У січні 1848 р. – революція охопила Неаполітанське королівство.

Слайд 19

Революція в Італії У березні 1848 р. – почалися повстання в Мілані, Венеції.

Слайд 20

Революція в Італії У 1849 р. – почалося повстання в Римі, папа римський втік. Папа римський звернувся до президента Франції і той направив проти повсталих Рима французьку армію.

Слайд 21

Революція в Італії Оборону Рима, оголошеною Римською республікою, очолив легендарний герой італійського народу – Дж. Гарібальді.

Слайд 22

Революція в Італії Революція в Італія була придушена австрійськими і французькими військами.

Слайд 23

Підсумки революцій

Слайд 24

Франція Революція не призвела до затвердження республіки. У 1851 р. Луї Наполеонздійснив переворот, проти республіканців, почалися репресії, а в 1852 р. була відновлена монархія (Друга імперія). Німеччина Революція була придушена, феодалізм збережений, роздробленістьне ліквідована. Буржуазія домоглася вигідних для неї реформ в економіці. Австрійська імперія Революція булапридушена, монархія, національний гніт збереглися. Введено конституцію (з майновим цензом), скасовані феодальні повинності селян (за викуп). Італія Революція була придушена, роздробленість, феодалізм збереглися. УСардинському королівстві король не зміг скасувати конституцію, проголошену в роки революції.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія