X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Версальсько-вашингтонська система"

Завантажити презентацію

"Версальсько-вашингтонська система"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

План уроку. 1.Плани післявоєнного устрою. 2.Паризька мирна конференція. 3.Версальська система. 4.Дипломатичне визнання СРСР. 5.Вашингтонська конференція. 6.Зміна Версальської системи.

Слайд 3

Завдання на урок. Які принципи лежали в основі Версальсько-вашингтонської системи? В чому полягали її недоліки?

Слайд 4

1.Плани післявоєнного устрою. В кінці війни країни учасники зробили ряд заяв про сво-їх цілях. Росія заявила,що вона відмовляється від будь-яких територій та грошових виплат. Антанта заявила,що хо-чет змінити мапу Європи з націона-льному принципом-зокрема, повернути Франції Ельзас і Лотарингію. Вудро Вільсон

Слайд 5

1.Плани післявоєнного устрою. Президент США Ст. Вільсон виступив з «14 пу-нктами».Вони передбачали - свободу тор-торгівлі та судноплавства,скорочення вооруже-ний, повернення Росії у світове пові-суспільство,демократичне самовизначення народів,створення Ліги Націй .Після капі-туляции Німеччини,більшість вимог Антанти було виконано,за винятком розділу Європи за рахунок переможених. «Вудромания». Календар На 1919 рік.

Слайд 6

Підписання Паризького Мирного договору. 2.Паризька мирна конференція. У січні 1919 р. представники Антанти соб-рались в Парижі.Антанта не визнала ре-жим більшовиків у Росії,і направила ту-да свої війська.Англійці не захотіли розп-ространить принцип самовизначення на-ций на свої колонії і навпаки хотіла їх розширити.Найбільш агресивно був наст-роен Ж. Клемансо який побоювався відновле-лення німецької могутності.

Слайд 7

2.Паризька мирна конференція. Англія хотіла збе-нитка Німеччину як противагу Фран-ції, а Вільсон тре - бовал Виконання висунутих ним принципів. Не дивлячись на разногла ся між союзни-ками в своєму стрем-лінні до быстрейше-му висновку мі-ра вони були єдині. 28 червня 1919 р. у Вер-салі мирний дого-злодій був підписаний . Карикатура на Лігу Націй

Слайд 8

За Версальським дого-вору Ельзас і Лота-рингия відійшли до Фран ції.Частина земель-лучили Данія, Бель-гія,Чехословаччина,польща. Колонії Німеччини ото-йшли до Франції, Анг-лії і Японії.Влада-ня Османської імперії-рії стали подмандат-ними територіями Ліги націй.Китай в знак протесту проти цього договір не під-писав. 3.Версальська система. Європа після 1-ї світової Війни.

Слайд 9

3.Версальська система. Німеччина виплачувала контрибуцію-132 млн. марок,її армія не повинна була перевищувати-шать100000 ос і не мати авіацію, флот і танки. У 1919-23 р рр. ыыли підписані договори зі юзниками Німеччини. В 1919 р. була створена Ліга Націй куди незабаром увійшли незалежні держави. 1-я сесія Асамблеї Ліги Націй.

Слайд 10

4.Дипломатичне визнання СРСР. Поза Версальської системи залишилася Росія. Захід зацікавлений-ний в торгівлі з нею, запросив радянську делегацію на конфе-ренцию в Геную . З-за розбіжностей з питання про царських боргах переговори зайшли в глухий кут, і тоді в Раппало Росія і Німеччина уклали договір про встанов-лінні дипломатичес-ких відносин. Р. Чичерін в образі Петра I. Плакат 1923р.

Слайд 11

5.Вашингтонська конференція. Сенет США, де засідали противники Вильсо-на,не ратифікував Версальський договір, і виступив з позицій «ізоляціонізму».Але в 1921 р. у Вашингтоні зібрався конферен-ція по обмеженню озброєнь в басейні Тихого океану. Вона врегулювала ставлення-ня з Китаєм, і встановила граничний тоннаж для військових флотів. Ж. Клемансо, Ст. Вільсон і Д. Ллойд-Джордж

Слайд 12

5.Вашингтонська конференція. США Франція

Слайд 13

6.Зміна Версальської системи. Версальсько-Вашингтон-ська система зберег-лася аж до сер.-30-х рр. Вона трималася на міжнародному праві і грубій силі переможців. Але переможені країни були не задоволені. Новоутворені держави хотіли переділу кордонів, а СРСР систему не знав.Це створювало загрозу для всієї Євро-пи. Німеччина під гнітом репарацій.

Слайд 14

6.Зміна Версальської системи. Країни переможці ви-мусили піти на поступки. У 1923 р. Німеччини возв-ратили Рур.У 1924 р. почав діяти «план Дауеса»-розмі-ри виплат Німеччини знизилися і їй передо-ставили кредит. У 1925 р. в Локкарно дыли гарантовані західні кордони Німеччини,а в 1926 р. вона була прийнята в число членів Ліги Націй. Захистимо наші сім'ї! Плакат сер.20-х рр.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія