X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Уотергейтська справа"

Завантажити презентацію

"Уотергейтська справа"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Уотергейтська справа: тріумф демократії чи результат маніпуляції?

Слайд 2

Уотергейтський скандал – політичний скандал США 1972-1974 рр., закінчився відставкою президента країни Річарда Ніксона. Перший за історію США випадок, коли президент прижиттєво достроково припинив виконання обов'язків.

Слайд 3

Скандали довкола Ніксона траплялися і раніше. "Уотергейт" став кульмінацією політичних інтриг, уміло приховуваних від очей громадськості : за гроші, призначені для вибіркової кампанії, Ніксон купив своїм дітям собаку по кличці Чекере. Ніксон сказав, що він ніколи б не дозволив собі зробити протизаконний або аморальний вчинок і тим самим зіпсувати свою політичну кар’єру. . Він закінчив свою мову так: "Я не збираюся вирушати у відставку. Я так просто не здаюся".

Слайд 4

Під час другого терміну перебування Ніксона на посту президента, спливли скандальні подробиці двох крупних подій - бомбардування Камбоджі американськими ВПС. У 1970 році, під час війни у В’єтнамі, Ніксон завірив американський народ, що США поважатимуть нейтралітет Камбоджі. Проте з’ясувалося, що в 1969-1970 роках ВПС США завдали більше трьох з половиною тисяч бомбових ударів по території маленької країни.

Слайд 5

17 червня 1972 року в штабі кандидата в президенти від Демократичної партії Джорджа Макговерна, розташованому у вашингтонському комплексі «Уотергейт», були затримані 5 осіб, які проникли в готель шляхом злому.

Слайд 6

Генеральний прокурор США Джон Мітчелл ще в 1969 році заявляв, що в оточенні президента Ніксона без санкції судових органів прослуховуються телефонні розмови його політичних суперників. Варто відзначити, що американські президенти, починаючи з Франкліна Рузвельта, мали звичку вести аудіозаписии всього, що відбувалося в Овальному залі.