X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Угорщина в 1920-1930-ті роки

Завантажити презентацію

Угорщина в 1920-1930-ті роки

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема. Угорщина в 1920-1930-ті роки Виконала учениця 10-А класу Окулічева Ольга

Слайд 2

Революція 1918 року Світова війна значно прискорила національні рухи у воюючих країнах, зокрема в угорській частині Австро-Угорської імперії. Поразки на фронтах вивели на вулиці міст тисячі людей під гаслами невідкладного виходу з війни та відокремлення від Австрії. Демонстрація 29 жовтня 1918 р. в Будапешті переросла в збройне повстання. Влада перейшла до Національної ради, більшість якої належала соціал-демократам та лібералам.

Слайд 3

16 листопада 1918 р. Угорщину було проголошено республікою. Нова влада проголосила загальне виборче право, свободу зборів, 8-годинний робочий день, обмеження розмірів землеволодінь.

Слайд 4

Доба Угорської радянської республіки Угорські події були розцінені російськими більшовиками як один із проявів «всесвітньої комуністичної революції». Утворена в листопаді 1918 р. з інструктованих у Москві військовополонених Угорська комуністична партія на чолі Бела Куном стала готуватися до захоплення влади. Бела Кун — угорський політик-комуніст та більшовицький революціонер.

Слайд 5

Б. Кун і його послідовники вели активну агітаційну роботу на заводах, в армії, випускали спеціальні газети; було створено Червону гвардію чисельністю близько 2,5 тис. чоловік, Всеугорську спілку робітничої молоді. У січні 1919 р. з Росії до Угорщини було таємно доставлено 18 тис. прокомуністично налаштованих угорців з військовополонених австро-угорської армії, також переправлено 2,5 тис. кулеметів, 30 гармат та інше озброєння і набої. У відповідь на зіткнення озброєних демонстрантів з поліцією влада заарештувала майже 80 керівників УКП, зокрема й Куна.

Слайд 6

Зовнішнє та внутрішнє становище молодої республіки було важким. Країни Антанти в ультимативній формі зажадали від переможеної Угорщини звільнення територій, призначених її сусідам — Чехословаччині та Румунії. Це рішення виявилось фатальним для поміркованих політиків, що були зоріє нтовані на країни Антанти. У відповідь на ультиматум Антанти соціал-демократи і комуністи об'єдналися, створивши Соціалістичну партію Угорщини, яка проголо сила 21 березня 1919 р. що бере владу у свої руки.