X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Туве Маріка Янсон

Завантажити презентацію

Туве Маріка Янсон

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

5 відомих замків і фортець України Виконав учень 5-А класу Миколаївської гімназії №4 Любар Дмитро Виконав учень 5-А класу Миколаївської гімназії №4 Любар Дмитро

Слайд 2

…Архітектура - також літопис світу: вона говорить тоді, коли вже мовчать і пісні, і легенди… М.Гоголь

Слайд 3

Луцьк Замок Любарта Миколаїв

Слайд 4

Луцький замок Або замок Любарта - верхній замок Луцька, один із двох (частково) збережених замків, пам'ятка архітектури та історії національного значення. Один з найбільших, найдавніших і найкраще збережених в Україні замків.

Слайд 5

Слайд 6

Луцьк Кам’янець-Подільський Кам’янець-Подільська фортеця

Слайд 7

Кам’янець-Подільська фортеця Збудована в другій половині ХІV століття. Вона складається з двох частин: Старої фортеці (Старого замку), що захищала підхід до перешийку між півостровом, на якому розміщувалася найдавніша частина Кам'янця-Подільського — Старе місто, та «материком». Нової фортеці (Нового замку), яка прикривала Стару фортецю з боку поля.

Слайд 8

Слайд 9

Кам’янець-Подільський Білгород -Дністровський Аккерманська фортеця

Слайд 10

Аккерманська фортеця Історико-архітектурний пам'ятник XIII-XV ст. н.е. Фортеця будувалася на залишках грецького міста Тіра. Існувало воно до IV століття. Її засновниками більшість істориків вважають генуезців, що прийшли у Причорномор'я в ХІІІ столітті. У другій половині XIV століття генуезці втратили свій вплив у Причорномор'ї і на зміну Генуї прийшла Литва. А у литовців наприкінці XIV століття Білгород відвоювали молдавани. У XV ст. Оттоманська імперія неодноразово намагалась захопити місто. У 1485 році після 9-денної облоги фортеця впала. На 328 років тут встановлюється турецьке панування. Османський період у Білгороді закінчився у 1812 році. За Бухарестським мирним договором південь Бесарабії з Аккерманом переходять остаточно до Росії.

Слайд 11

Слайд 12

Хотин Хотинська фортеця Білгород -Дністровський

Слайд 13

Хотинська фортеця Веде свій початок від Хотинського форту, що був створений у Х столітті князем Володимиром Святославичем як одне із порубіжних укріплень південного заходу Русі, у зв'язку з приєднанням до неї буковинських земель. Форт, який згодом було перебудовано у фортецю, знаходився на важливих транспортних шляхах, що з'єднували Київ із Пониззям, пізнішим Поділлям, і Придунав'ям. Наприкінці ХІ століття Хотин належав до Теребовлянського князівства. У 1140-х роках він перейшов до Галицького, а з 1199 року — Галицько-Волинського князівств. В 1340-х роках Хотин увійшов до складу Угорського королівства, а з 1375 року вже перебував у складі Молдавського князівства. В 1711 р. в Хотин приходять турки. У 1812 р. вся територія між Дністром і Прутом увійшла до складу Російської імперії, отримавши назву Бессарабія.

Слайд 14

Слайд 15

Алупка Воронцовський палац Хотин

Слайд 16

Алупкинський або Воронцовський палац Найбільша історико-архітектурна пам'ятка середини ХІХ століття. Цей палац був споруджений для князя М. С. Воронцова. Зводився палац 23 роки (1828 - 1851 рр.). Різноманіття стилів — одна з головних особливостей архітектури палацу. Двоповерховий палац складається з п'яти корпусів, а на півдні розташовані парадні сходи, по обидва боки яких розміщено шість фігур левів. Він налічує 150 приміщень і має в своєму розпорядженні багатющу музейну колекцію, його оточує великий старовинний парк, в якому з живописними рослинними ансамблями органічно поєднуються архітектурні — ставки, каскади, фонтани, сходи, тераси, скульптурні групи. По красі ландшафтної композиції це, напевно, найкращий парк Криму.

Слайд 17

Слайд 18

Якщо ви любите історію і хочете дізнатися якомога більше про архітектуру, більше пізнати її пам’ятки, потрібно виробити в собі бажання зберігати і примножувати матеріальні та духовні багатства своєї Батьківщини, сприяти її зміцненню і процвітанню.

Слайд 19

Дякую за увагу!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія