X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Римська республіка в ІІ – І ст. до н.е.

Завантажити презентацію

Римська республіка в ІІ – І ст. до н.е.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Римська республіка в ІІ – І ст. до н.е.

Слайд 2

План уроку Війни ІІ ст. до н.е. та утворення нових провінцій. Суспільно – політична боротьба в Римі. Римське суспільство в ІІ – І ст. до н.е. Диктатура Луція Корнелія Сулли. Повстання Спартака. Перший тріумвірат.

Слайд 3

Опорні поняття та дати Провінція Плебс Громадянська війна Тріумвірат Оптимати популяри 147 р. до н.е. 82 – 79 рр. до н.е 74 – 71 рр. до н.е. 60 р. до н.е.

Слайд 4

Визначення опорних понять Провінція – підкорена країна, управителі якої призначалися Сенатом. Плебс – незнатне трудове населення Римської держави Громадянська війна – війна між громадянами однієї держави за владу. Оптимати – захисники інтересів аристократів Популяри- прибічники інтересів трудящих верств Тріумвірат – система управління державою, на чолі якої перебували три людини.

Слайд 5

Війни ІІ ст. до н.е. та утворення нових провінцій. Поступово Рим став величезною державою, яка сягала кордонами до берегів Середземного моря. Війни Риму Дата Результат Перша Македонська війна 215 – 205 рр. до н.е. Друга Македонська війна 200 – 197 рр. до н.е. У битві під Кіноскефалами в 197 р. до н.е. македонців було розбито, країну позбавлено влади над Грецією. 197 р. до н.е. Утворення Ближньої та Дальньої Іспанії Третя Македонська війна 171 – 168 рр. до н.е У битві під Піднею македонське військо було розбите, Македонія втратила державну незалежність 147 р. до н.е. Утворення провінції Македонія 146 р. до н.е. Утворено провінцію Африка 133 р. до н.е. Утворено провінцію Азія 120 р. до н.е. Утворено провінцію Нарбонська Галлія

Слайд 6

Слайд 7

Суспільно – політична боротьба в Римі. Прочитайте п.2 §41. Дайте відповіді на запитання: Чому назріла необхідність змін у земельній реформі? Які реформи запропонував Тиберій Гракх? Хто був його супротивником? Які закони провів Гай Гракх, коли став народним трибуном? Чим закінчилися перетворення Гая Гракха?