X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПОЛІТИЧНІ ПОРТРЕТИ Ф.Д.РУЗВЕЛЬТА, Б.МУССОЛІНІ, А.ГІТЛЕРА

Завантажити презентацію

ПОЛІТИЧНІ ПОРТРЕТИ Ф.Д.РУЗВЕЛЬТА, Б.МУССОЛІНІ, А.ГІТЛЕРА

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПОЛІТИЧНІ ПОРТРЕТИ Ф.Д.РУЗВЕЛЬТА, Б.МУССОЛІНІ, А.ГІТЛЕРА ТЕМА: Ф.Д.Рузвельт Б.Муссоліні А.Гітлер

Слайд 2

МЕТА: закріпити матеріал теми “Провідні держави світу в 20-30-х рр. ХХ ст.”; закріпити навички аналізу і порівняння історичного матеріалу, уміння розглядати історичні явища в конкретно-історичних умовах; вдосконалювати навички політичного портретування; сприяти осмисленню ролі людини в історії, відповідальності кожного за власні дії; виховувати в учнів високі моральні якості; сприяти утвердженню стійких демократичних переконань, поваги до прав і свобод людини;

Слайд 3

Актуалізація опорних знань. Згадайте, історію яких країн ми вивчали на останніх уроках? Назвіть політичних лідерів цих країн. Які політичні режими існували в цих країнах? Згадайте основні пункти плану складання політичного портрету. Згадайте основні терміни, які ми вивчали на попередніх уроках. Вкажіть, чим політичний портрет відрізняється від історичного.

Слайд 4

Країни, історію яких ми вивчали Сполучені Штати Америки; Велика Британія; Франція; Іспанія; Німеччина; Італія.

Слайд 5

Країни і їх лідери Сполучені Штати Америки – В.Вільсон, У.Гардінг, К.Кулідж, Г.Гувер, Ф.Д.Рузвельт; Велика Британія – Д.Ллойд-Джордж, Е.Бонар Лоу, С.Болдуїн, Р.Макдональд, Н.Чемберлен; Франція – Ж.Клемансо, А.Мільєран, Р.Пуанкаре, Е.Ерріо, Л.Блюм, Е.Деладьє; Іспанія – Альфонс ХІІІ, Прімо де Рівера, Ф.Франко; Німеччина – Вільгельм ІІ, Ф.Еберт, П.Гінденбург, А.Гітлер; Італія – Віктор-Еммануїл, Б.Муссоліні.

Слайд 6

Політичні режими Сполучені Штати Америки - демократичний; Велика Британія - демократичний; Франція - демократичний; Іспанія – військова диктатура,тоталітарний фашистський; Німеччина – тоталітарний нацистський; Італія – тоталітарний фашистський.

Слайд 7

ПЛАН СКЛАДАННЯ ПОЛІТИЧНОГО ПОРТРЕТУ Ідеологічні симпатії (консерватор, ліберал, соціаліст, тощо). Власні оригінальні політичні погляди (завдання, засоби реалізації). Шлях становлення політичного діяча (основні етапи). Основні напрямки діяльності політичного діяча. Результати діяльності політичного діяча з погляду сучасників та істориків (політологів).

Слайд 8

Основні терміни і поняття Антикомінтернівський пакт, аншлюс, соціалізм, шовінізм, Велика депресія, новий курс, фашизм, нацизм, тоталітаризм, корпоративна держава, антисемітизм, демократія.

Слайд 9

Вивчення нового матеріалу. План. Політичний портрет Ф.Д.Рузвельта (виклад матеріалу супроводжується демонстрацією презентації). Політичний портрет Б.Муссоліні (виклад матеріалу супроводжується демонстрацією презентації). Політичний портрет А.Гітлера (виклад матеріалу супроводжується демонстрацією презентації).

Слайд 10

Закріплення навчального матеріалу. На вашу думку, який вплив на історію своєї країни справили ці політичні діячі? Поміркуйте, якими методами демократичними чи тоталітарними можна привести країну до стабільності і процвітання? На вашу думку, у сьогоднішній ситуації в нашій країні, для виходу з кризи нам потрібен Рузвельт чи Гітлер?

Слайд 11

Підсумки 12 років перебування Рузвельта на чолі Сполучених Штатів, з березня 1933 року по квітень 1945 року, майже точно збіглися з часом правління Гітлера в Німеччині. В ці роки ліберальний президент позбавив свій народ від катастрофи, за ці ж роки фашистський диктатор увергнув свою країну в хаос. Не дивлячись на початкові успіхи тоталітарних диктаторів у виведенні Італії та Німеччини з прірви економічної та політичної кризи, Рузвельт довів, що найбільш здатною протистояти викликам епохи є демократична організація влади, конкурентна економіка, яка спонукається приватними інтересами, поставленими в рамки розумного регулювання й обмеження в інтересах усього суспільства. Гітлер і Муссоліні довели, якщо керівник держави стає на шлях терору в управлінні державою, то він ніколи не буде дозованим і буде зростати у геометричній прогресії. І навпаки, Рузвельт переконав, що спільні зусилля вільних індивідів які самі вносять ініціативу в загальну справу стратегічно значно ефективніші, ніж підневільні колективні дії людей, що сліпо виконують наказ під страхом насильства.

Слайд 12

Домашнє завдання. Записати в зошит тези політичного портрету Ф.Д.Рузвельта, Б.Муссоліні, А.Гітлера. Скласти політичний портрет В.Леніна та Й.Сталіна. (для груп операторів комп’ютерного набору – конкурс на кращу презентацію). Підготуватися до тематичного оцінювання

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія