X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Початок Першої світової війни. Україна в геополітичних планах країн Антанти і Троїстого союзу

Завантажити презентацію

Початок Першої світової війни. Україна в геополітичних планах країн Антанти і Троїстого союзу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Початок Першої світової війни. Україна в геополітичних планах країн Антанти і Троїстого союзу Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

1. Назвіть та покажіть на карті українські землі, які напередодні Першої світової війни входили до складу Російської та Австро-Угорської імперії. 2. Пригадайте, в якому стані перебували українські землі напередодні Першої світової війни?

Слайд 3

Соціально-економічне та політичне становище Наддніпрянської України у складі Російської імперії.

Слайд 4

Соціально-економічне та політичне становище західноукраїнських земель у складі Австро-Угорської імперії

Слайд 5

Улітку 1914 р. загострення міжімперіалістичних суперечностей дійшло до фатальної межі. Світ опинився в полум’ї Першої світової війни. Ця війна була збройним протистоянням двох воєнних блоків: Троїстого (Четверного) союзу (Німеччина, Австро-Угорщина, Туреччина, Болгарія) і Антанти (Англія, Франція, Росія).

Слайд 6

ствердження власного домінування у світі, загарбання чужих територій, встановлення контролю за ринками збуту та джерелами сировини, послаблення хвилі народних виступів за соціальне та національне визволення, знешкодження опозиційних політичних сил. Але поступово в орбіту війни було втягнуто 38 з 59 держав світу, 3/4 населення земної кулі. Ворогуючі сторони ставили перед собою фактично однакові цілі:

Слайд 7

Перша світова війна мала загарбницький характер з боку обох ворогуючих блоків. Українські землі стали також об’єктом їх експансії. На них претендували Росія, Австро-Угорщина, Німеччина і Румунія.

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

Саме с початком Першої світової війни перед Україною відкрилися можливості для розв’язання надзвичайно складного завдання — об’єднати власні етнічні території та здобути державну незалежність Водночас бездержавність і роз’єднаність українських земель й загострення суперечностей між Російською імперією та Габсбурзькою монархією, в тому числі з приводу «українського питання», робили Україну дедалі більш вагомим об’єктом міжнародної гри провідних держав Європи.

Слайд 11

В російській армії перебувало 3,5 млн українців, в австро-угорській — 250 тис. Війна зумовила глибокий розкол національного руху, який відбувся у двох площинах: як між українцями воюючих сторін, так і в межах Російської та Австро-Угорської імперій.

Слайд 12

Відверто проавстрійські позиції посіла утворена в серпні 1914 р. у Львові Головна українська рада, що була міжпартійним блоком, до складу якого входили радикальна, соціал-демократична та націонал-демократична партії.

Слайд 13

На чолі цього об’єднання став К. Левицький. У Маніфесті, випущеному Радою 3 серпня 1914 р., зазначалося: «Зажерливість царської імперії загрожує також нашому національному життю …яке знайшло охорону в конституційному ладі австрійської держави».

Слайд 14

озброювати підкорені народи та не створювати з їх представників численні національні бойові одиниці», Австрійська імперія, навіть маючи гостру потребу в живій силі, чинила певні перешкоди при формуванні легіону. За ініціативи Головної Української Ради незабаром було створено легіон Українських січових стрільців (УСС). Дотримуючись класичного імперського правила «не

Слайд 15

Так, з 28 тис. охочих приєднатися до УСС було зараховано лише 2,5 тис. осіб.

Слайд 16

Назва ГУР СВУ Дата заснування 1 серпня 1914 р. 4 серпня 1914 р. Лідери К. Левицький М. Павлик М. Ганкевич А. Жук Д. Донцов В. Дорошенко Програмові засади • Посідали антиросійську позицію. • Підтримка австрійського уряду у війні. • Активна участь у формуванні військових підрозділів УСС. • Виступали за утворення незалежної Української держави • Утворення самостійної Української держави. • Утвердження демократичного устрою, надання рівних прав і свобод представникам усіх національностей. • Співпраця з урядами Німеччини та Австро- Угорщини

Слайд 17

Українські політичні сили Наддніпрянщини Назва Характеристика Товариство україн- ських поступовців (ТУП) Закликали до підтримки Російської імперії, сподіваючись на надання Україні автономії в майбутньому; пізніше перейшли на позиції нейтралітету Українська соціал- демократична робітнича партія (УСДРП) Розкол у партії: група на чолі із С. Петлюрою виступила на боці Російської імперії; група на чолі з В. Винниченком засудила війну та відстоювала ідею автономії України Карпато-Руський визвольний комітет Створений у Києві емігрантами з Г аличини; виступав за возз’єднання всіх українських земель у складі Російської імперії, поширював серед галичан заклики зустрічати російські війська як визволителів Комітет Південно- Західного фронту Всеросійського союзу земств і міст Створений із метою підтримки російської армії; членами комітету були відомі представники українського національного руху — А. Вязлов, Д. Дорошенко, А. Ніковський Формування легіону Українських січових стрільців

Слайд 18

Під командуванням М. Галущинського 3 вересня 1914 р. новобранці прийняли у Стрию (Львів уже був окупований царськими військами) присягу і відбули на доукомплектування у закарпатські села Горонда і Страбичій під Мукачеве. Ядро легіону становили активісти січового, сокільського і пластового руху, вчорашні гімназисти та студенти М. Галущинский

Слайд 19

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ 1. Опрацювати відповідний матеріал підручника. 2. Г рупа учнів готує презентацію «Галицька битва». 3. Один учень готує повідомлення «Бойовий шлях Легіону УСС».

Слайд 20

Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку» © ТОВ «Видавнича група ˝Основа˝», 2012 Джерела: 1. Усі уроки до курсу «Історія України». 10 клас. Стандартний та академічний рівні. 2. Історія України. 10 клас. Готові дидактичні набори 3. Сайты • www.academicpress.com • www.britannica.com • www.internetri.net/vv • www.sociology.org • www.sil.org/ethnologue

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія