X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
План Бальцеровича

Завантажити презентацію

План Бальцеровича

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

План Бальцеровича Никитенко Інна 11-Б клас

Слайд 2

План Бальцеровича, також отримав назву «шокова терапія» — план швидкого переходу Польщі від комуністичної економіки, заснованої на державній власності та централізованому плануванні, до капіталістичної ринкової економіки. Названий на честь автора, польського міністра і економіста Лєшека Бальцеровича, був прийнятий в 1989 році. Під час втілення плану відбулось тимчасове падіння виробництва, зростання було досягнуто у 1992 році. Аналогічні реформи були здійснені в ряді інших країн.

Слайд 3

Слайд 4

План У вересні 1989 року була створена експертна комісія під головуванням Лешека Бальцеровича, провідного польського економіста, міністра фінансів і заступника прем'єр-міністра Польщі. Комісія підготувала план широкомасштабних реформ, які повинні були дозволити швидке перетворення економіки Польщі від застарілої та неефективної системи централізованого планування до капіталізму, подібного до держав Західної Європи та Америки. Сальвадор Далі «Руйнівний капіталізм»

Слайд 5

6 жовтня відбулася презентація програми на державному телебаченні і в грудні Сейм прийняв пакет з 11 актів, які були підписані президентом 31 грудня 1989. До них належали: Закон про фінансову економію в державних компаніях, що дозволило державним підприємствам оголошувати банкрутство. Завдяки якій могло існувати підприємство. Закон про банківську діяльність, який заборонив національному центральному банку фінансувати дефіцит державного бюджету і заборонив випуск нової валюти. Закон про кредити, який відмінив пільгове кредитування державних компаній і прив'язав проценти до інфляції. Закон про оподаткування надмірного підвищення заробітної плати, вводив так званий попівек податкові обмеження на зростання заробітної плати в державних компаніях, для обмеження гіперінфляції. Закон про нові правила оподаткування, запровадження однакових правил оподаткування для всіх компаній і скасування спеціальних податків.

Слайд 6

Закон про господарську діяльність іноземних інвесторів, що дозволило іноземним компаніям і приватним особам інвестувати в Польську економіку і експортувати свій прибуток за кордон. Закон про іноземні валюти, виправив внутрішню конвертованість злотого і скасував державну монополію на міжнародну торгівлю. Закон з митного права, впровадив єдині ставки мита для всіх компаній. Закон про зайнятість, яким регулювались обов'язки установ допомоги з безробіття. Закон про особливі обставин, при яких працівник може бути звільнений, впровадив захист працівників державних компаній від масових звільнень і гарантував виплати допомоги з безробіття.