X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Перша Світова війна"

Завантажити презентацію

"Перша Світова війна"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Урок 2. Воєнні кампанії та події 1915-1916 рр Урок 1. Причини, привід та початок Першої Світової війни Урок 3. Воєнні кампанії та події 1917-1918 Урок 4. Семінарське заняття за темою: “Перша Світова війна” Урок 5 Узагальнення знань учнів за темою: “Світ на початку ХХ ст. Перша Світова війна 1914-1918 р.р”

Слайд 3

Урок 1 Тема: Причини, привід та початок Першої Світової війни Мета: Визначити причини війни і цілі воюючих держав. Пояснити, яким був привід до війни та як відбувся вступ у війну великих держав. Охарактеризувати розгортання воєнних дій у 1914 р. Розвивати вміння учнів аналізувати і узагальнювати історичний матеріал. Усвідомлення трагічності історичного явища, як війна, для населення воюючих держав.

Слайд 4

План: Причини Першої світової війни і цілі воюючих держав. Липнева криза 1914 року і початок війни. 3. План Шліффена. 4. Воєнні дії у 1914 році.

Слайд 5

Перша світова війна – трагічна подія, що за своїми масштабами і наслідками не мала аналогів у всій попередній історії людства. В ній узяли участь 38 країн світу з загальною кількістю населення понад 1,5 млрд. чоловік. На фронти Першої світової війни було мобілізовано 70 млн. чоловік; близько 10 млн. чоловік загинуло і померло від ран. Перша світова війна продовжувалася 4 роки 3 місяці і 10 днів (з 1 серпня 1914р. по 11 листопада 1918р.).

Слайд 6

Причини війни Загострення конфліктів між розвинутими країнами світу, боротьба за територіальний перерозподіл світу, політичну та економічну гегемонію. Відсутність у розвинутих країнах політичних сил, здатних організовувати боротьбу проти мілітаристської політики національних урядів. Передумови війни Прихід до влади в розвинутих країнах урядів, що проводили мілітаристську політику. Політична та економічна нестабільність у розвинутих країнах. Створення великих воєнних блоків – Антанти і Троїстого союзу. Наявність складних проблем у таких питаннях, як європейські кордони, сфері впливу у світі та розподіл колоній.

Слайд 7

ЦІЛІ ВОЮЮЧИХ ДЕРЖАВ НІМЕЧЧИНА Привласнення територій в Європі (Бельгії, Голландії, України, Прибалтики та інших) і “встановлення економічного панування над Серединною Європою”. Захоплення Бельгійського і Французького Конго з метою створення німецької “Серединної Африки”, встановлення контролю над Єгиптом, оволодіння Африканським узбережжям Атлантики, витіснення британців із басейну Середземного моря, закріплення на Близькому Сході та в Китаю. Розраховували отримати з Франції 40 млрд. франків контрибуції, з Великої Британії та США – по 30 млрд. доларів. АВСТРО-УГОРЩИНА Підкорити Сербію, Болгарію, Чорногорію, заволодіти нафтовими родовищами Румунії, встановити панування на Чорному, Адріатичному та Егейському морях. ІТАЛІЯ Вагалася у визначенні своїх домагань. ВЕЛИКА БРИТАНІЯ Збереження своєї колоніальної імперії та ослаблення свого головного конкурента – Німеччини. Претендувала на німецькі колонії, розраховувала захопити в Туреччині Месопотамію (сучасний Ірак), Палестину. ФРАНЦІЯ Сподівалася повернути Єльзас і Лотарингію, привласнити вугільний Саарський басейн. РОСІЯ Розраховувала зруйнувати німецький і австрійський вплив у Туреччині та Балканах, встановити контроль над протоками Босфор та Дарданели, захопити західноукраїнські землі, що належали Австро-Угорщині.

Слайд 8

Слайд 9

Приводом до Першої світової війни стало вбивство в Сараєво спадкоємця австро-угорського престолу ерцгерцога Франца Фердінанда сербським націоналістом Г.Принципом 28 червня 1914 23 липня Австро-Угорщина під тиском Німеччини висунула ультиматум Сербії. 25 липня Австро-Угорщина розірвала з Сербією дипломатичні відносини, незважаючи на згоду Сербського уряду виконати майже всі її умови. 28 липня Австро-Угорщина оголосила Сербії війну. Столицею Сербії Белград була піддано артилерійському обстрілу. 30 липня Росія як союзниця Сербії оголосила загальну мобілізацію. 1 серпня Німеччина оголосила Росії війну, не отримавши відповіді на вимогу припинити мобілізацію. 3 серпня Німеччина оголосила війну Франції та Бельгії. 4 серпня Великобританія під приводом захисту Бельгії оголошує війну Німеччині. Разом з нею у війну вступили її домініони та Індія. 6 серпня Австро-Угорщина оголосила війну Росії. У відповідь війну Австро-Угорщині оголосили Великобританія і Франція. 23 серпня Японія оголосила війну Німеччині після відмови останньої передати їй свої території у Китаї. Війна перетворилася на світову.

Слайд 10

Стратегічні плани воюючих сторін Німеччина Короткочасна війна проти Франції, після розгрому якої передбачалося спрямувати всі сили на Росію. Передбачалися операції на морських шляхах Великобританії, розгром і знищення її флоту. Австро-Угорщина Воєнні дії на двох фронтах: в Галичині – проти Росії і на Балканах – проти Сербії та Чорногорії. Росія Розгортання головних сил проти Австро-Угорщини. Бойові дії проти Німеччини, якщо вона спрямує головний удар на Східному фронті. Створення Кавказької армії на випадок війни проти Туреччини. Оборона морських шляхів до Петербургу. Франція Наступ силами першого крила армії у Лотарингії і силами лівого крила в районі Меца. 2 серпня 1941р. цей план був доповнений у зв’язку з можливістю наступу німецьких військ через Бельгію. В цьому випадку на лівому фланзі повинна була розгорнутися відповідна оборона і подальший наступ. Французький флот у Середземному і Адріатичному морях повинен був забезпечити перевезення військ і блокування австро-угорського флоту. Частина флоту виділялася для оборони Ла-Маншу. Великобританія Сухопутних операцій не передбачалося. Флот повинен був встановити блокаду Німеччини на Північному морі і розгромити німецький флот у генеральній битві. Передбачалося направити експедиційний корпус для допомоги французькій армії.

Слайд 11

СПІВВІДНОШЕННЯ СИЛ АНТАНТА Населення – 260 млн.осіб 262 Дивізії (5,8 млн.осіб) ТРОЇСТИЙ СОЮЗ Населення – 120 млн.осіб 170 Дивізії (3,8 млн.осіб)

Слайд 12

2 серпня 1914р. – вторгнення німецьких військ у Люксембург. 5 серпня 1914р. – вторгнення у Бельгію. 21 серпня 1914р. – наступ на Париж. Марнська битва. Серпень-вересень 1914р. – Галицька битва. Серпень1914р. – вторгнення у Сербію Австро-Угорських військ. Воєнні дії у 1914 році

Слайд 13

Битва на Марні Пропустити фільм

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

1. Що таке шовінізм? 2. Які події стали приводом до початку Першої світової війни? 3. Коли розпочалася Перша світова війна? 4. Які держави вели воєнні дії на Східному фронті? 5. Що таке “план Шліффена”? 6. Чиєю перемогою завершилася битва на Марні в 1914р.? ЗАКРІПЛЕННЯ

Слайд 17

ПІДСУМКИ УРОКУ Перша світова війна стала результатом боротьби провідних держав за панування у світі. Війна мала загарбницький характер із боку всіх держав-учасниць, крім Бельгії та Сербії, що стали жертвами агресії. На кінець 1914 р. на всіх фронтах Першої світової війни бойові дії в основному завершилися на користь держав Антанти. Розрахунки німецького генерального штабу на переможну блискавичну війну не виправдалися. Війна затя- гувалася, набувала дедалі більших масштабів, втягуючи в катастрофу народи всієї земної кулі

Слайд 18

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ § 5, 6 (ст.74-81)

Слайд 19

Урок 2 Тема: Воєнні кампанії та події 1915-1916 рр. Мета: Охарактеризувати розгортання воєнних дій у 1915-1916 рр. Порівняти воєнні кампанії 1915 і 1916 рр. Визначити особливості війни на морі та підводної війни. Розвивати вміння оцінювати окремі факти, події та процеси. Продовжити формування уявлення про неприпустимість війн як засобу вирішення міждержавних суперечностей.

Слайд 20

1.Воєнні дії в 1915 р. 2.Воєнні дії в 1916р. 3.Війна на морі. Підводна війна. 4.Виснаження воюючих сторін. 5.Антивоєнні виступи. План:

Слайд 21

Війна у 1915 році Попустити фільми

Слайд 22

Верденська битва Попустити фільми

Слайд 23

Брусилівський прорив Пропустити фільм

Слайд 24

Підводні човни Пропустити фільм

Слайд 25

ЗАКРІПЛЕННЯ Де і коли німці вперше в історії вдало застосували хімічну зброю ? Яка держава приєдналася до німецького блоку на початку вересня 1915 р.? Коли розпочалася Верденська битва ? Яким був результат Брусилівського прориву ? Що таке блокада ? Коли відбулося національно-визвольне повстання в Ірландії ?

Слайд 26

ПІДСУМКИ УРОКУ Кампанія 1915 р. не виправдала сподівань ворогуючих коаліцій, але для Антанти її наслідки були кращими, ніж для Троїстого союзу. Німеччина опинилася перед перед необхідністю продовжувати тривалу війну на два фронти. Головний тягар випав на долю Росіїї, що забезпечило Франції та Великобританії перепочинок для мобілізації економіки на потреби війни. Почало змінюватися і Ставлення населення воругуючих країн до війни, більш рішучими ставали антивоєнні виступи. Кампанія 1916 р. не досягла цілей, які були поставлені ворогуючими коаліціями на її початку. Але стратегічна ініціатива перейшла до Антанти. Битви 1916 р. супроводжувалися величезними людськими втратами і великими витратами матеріальних ресурсів та коштів. Німеччина і Росія Робили спроби приступити до сепаратних переговорів.

Слайд 27

ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ § 6 (ст.81-88)

Слайд 28

Пояснити, як вплинули на хід війни вступ у неї США і Лютнева революція в Росії. Охарактеризувати розгортання воєнних дій у 1917-1918 рр. Визначити особливості розпаду Австро-Угорщини і революції в Німеччині. Охарактеризувати результати і наслідки Першої світової війни. Розвивати вміння аналізувати і узагальнювати історичні події. Виховувати у дусі необхідності вирішення міждержавних конфліктів мирним шляхом, усвідомлення безперспективності зазіхань на світове панування. Урок 3 Тема: Воєнні кампанії та події 1917-1918 р.р. Мета:

Слайд 29

План: 1. Вступ США у війну. 2. Вплив на хід війни лютневої революції в Росії. 3. Воєнні дії в 1917 р. 4. Воєнні дії у 1918 р. 5. Завершення війни. 6. Наслідки Першої світової війни.