X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Перша Балканська війна

Завантажити презентацію

Перша Балканська війна

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Перша Балканська війна (1912—1913)

Слайд 2

Перша Балканська війна - війна Балканського союзу ( Болгарія, Греція, Сербія, Чорногорія) проти Османської імперії з 25 вересня ( 8 жовтня) 1912 до 17 ( 30) травня 1913. Причиною війни послужило прагнення Сербії, Болгарії, Чорногорії та Греції розширити свої території. Війна завершилася Лондонським мирним договором.

Слайд 3

Перший період війни (жовтень — грудень 1912) характеризувався масштабним наступом військ балканського союзу. Під час перемир'я бойові дії припинили туреччина, сербія І болгарія, але греція І чорногорія продовжували війну. Другий період війни (лютий — травень 1913) мав позиційну війну, не рахуючи штурма едірне (адріанополя). Після закінчення першої балканської війни країни-учасниці балканського союзу не були задоволені лондонським мирним договором, що спричинило другу балканську війну.

Слайд 4

Передумови і плани Чотири союзницькі держави не мали будь-якого загального плану або будь-якої спроби координувати свої дії. Навпаки, війна мала проводитися кожною державою в індивідуальному порядку, і можна розділити на чотири театри воєнних дій. Болгари зіштовхнулися з більшою частиною турецьких військ, які захищали напрям до Константинополя у Фракії, а також військові дії у Македонії, серби і чорногорців діяли в Косово, Санджаку, у північній частини Македонії і Албанії; греки діяли на півдні Македонії в напрямку Салоніки, а також в напрямку Яніни.

Слайд 5

Битви Першої Балканської війни Назва Нападники Керманич Захисники Керманич Дата Перемога Битва приСарантапоро Греки Крон-принц Костянтин І Османи 22 жовтня 1912 Греки Гіанніцькабитва Греки Крон-принц Костянтин І Османи Гасан Тахсин паша 1 листопада 1912 Греки Кумановськабитва Серби Генерал РадомирПутник (званняВоєводипіслябитви) Османи Генерал Зеккі-паша 23 жовня 1912 Серби Киркларелійськабитва Болгари Генерал Радко-Дмитрієв,генерал ІванФічев Османи Махмуд Мухтар-паша 24 жовтня 1912 Болгари Битва приПентеПігадія Греки Генрал-лейтенант КонстантиносСапунзакіс Османи Есат-паша 6-12 листопада 1912 Греки

Слайд 6

Прилепськабитва Серби Османи 3 листопада 1912 Серби Битва приЛюле-Бургас Булгари Генерал РадкоДмитрієв,генерал ІванФічев Османи Абдула-паша 28-31 жовтня 1912 Булгари Битва приВеві Греки Османи 15 листопада 1912 Османи Битва приБітола Серби ПетарБойович Османи Зеккі-паша (генерал) 16-19 листопада 1912 Серби Морська битва приКоліакра Болгари Капитан Димітар Добрев Османи Гусейн Рауф Бей 21 листопада 1912 Болгари

Слайд 7

Морська битва при Еллі Греки Контр-адмірал ПавлосКунтуріотіс Османи Адмірал Раміз Бей 16 грудня 1912 Греки Булаїрськабитва Османи Феті Бей Болгари Генерал Георгій Тодоров 26 січня 1913 Болгари Чаркьойськабитва Османи Енвер Бей Болгари Генерал СтіліанКовачев 26-28 січня 1913 Болгари морська битва приЛемносі Греки Контр-адмірал ПавлосКунтуріотіс Османи 18 січня 1913 Греки Бізанськабитва Греки Крон-принц Костянтин І Османи Есат-паша 5-6 березня 1913 Греки Облога Адріанополя Болгари і серби Генерал ГеоргійВазов,генерал Степа Степанович Османи Генерал ГазіШулкрі-паша 11-13 березня 1913 Болгари

Слайд 8

У Першій Балканської війни використовувалося зброю, раніше жодного разу не застосовувалося на території Європи і в світі взагалі. Зокрема, вперше після італо-турецької війни авіація була застосована для воєнних дій і бомбардувань супротивника. У Першій Балканської війни було випробувано зброю, пізніше масово застосовувалося в Першій світовій війні. 30 травня 1913, після місяця окопної війни, Османська імперія з одного боку і Греція, Болгарія, Сербія і Чорногорія з іншого підписали в Лондоні мирний договір. Фактично, з часу невдалого перемир'я нічого особливо не змінилося, тільки впав Едірне, і тепер Туреччина не могла на нього претендувати.

Слайд 9

 Згідно з договором: 1.З моменту підписання договору між Балканським союзом і Османською імперією встановлювався "мир на вічні часи". 2.Османська імперія віддавала під контроль Балканського союзу майже всі свої європейські володіння (крім Албанії, статус якої був обговорений пізніше, Стамбула та його околиць). 3.Великі держави повинні були почати переговори по статусу Албанії та забезпечити її безпеку. 4.Османська імперія відмовлялася від Криту на користь Балканського союзу. 5.Великі держави повинні були почати опіку над турками, які проживають на островах Егейського моря і його узбережжях (крім Криту і околиць гори Афон). 6.В Парижі скликалася спеціальна комісія з врегулювання економічних наслідків війни. 7.Решта післявоєнні питання (про військовополонених, торгівлі, відносинах та інші) повинні бути врегульовані окремими, більш спеціалізованими договорами.

Слайд 10

Перші твори, присвячені тематиці Першої Балканської війни, стали з'являтися ще в її перші місяці. Ярослав Вешін був першим болгарським художником-баталістом. Картини на військову тематику він почав писати ще до Балканських воєн, однак найбільш відомі свої роботи він написав під враженням Першої Балканської війни. Так, в 1912-1913 роках була написана серія картин, присвячених цій війні. До неї увійшли полотна "На ніж", "Атака", "Обоз біля річки Еркене", "Відступ турок при Люлебургаз". Одночасно з художником в Сербії працювала кіностудія Джок Богдановича, де знімалися документальні короткометражні фільми про події на фронті і в тилу. Джок допомагав російський фотограф Самсон Чернов, спільно з яким була знята серія фільмів про Першу Балканської війни. В даний час ці фільми зберігаються в сербському державному архіві, так як представляють культурну та історичну цінність. У Чорногорії також працювали європейські знімальні групи, які проводили зйомки війни проти Туреччини. Особлива увага приділялася боїв під Шкодер і блокаді цього міста. Після Першої Балканської війни кіноплівки потрапили в країни Європи, де з них зробили кілька кіножурналів, присвячених Першої Балканської війни.

Слайд 11

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія