X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Наукові відкриття ХIX ст"

Завантажити презентацію

"Наукові відкриття ХIX ст"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Наукові відкриття ХIX ст.

Слайд 2

Наука у XIX ст. продовжує сприйматися як класична система знань, як єдина система наук, основні ідеї і принципи якої вважаються остаточно встановленими і непорушними. Відбувається диференціація окремих галузей наукових знань на більш вузькі спеціальні галузі (наприклад, у самостійні науки виділяються експериментальна психологія, соціологія, культурологія) і в той же час — інтеграція наук (саме в цей час виникає астрофізика, біохімія, фізична хімія, геохімія), оформляється і нова галузь знань — технічні науки.

Слайд 3

Майкл Фарадей Відкриття в 1831 р. англійцем Майклом Фарадеєм явища електромагнітної індукції, яке спиралося на дослідження данського фізика Ганса Кристіана Ерстеда і француза Анре Ампера, дозволило згодом створити магнетоелектричні генератори й електродвигуни. Їх праці заклали основи майбутньої електротехніки.

Слайд 4

1. Магнетоелектричні генератори й електродвигуни(1831 р.) Магнітоелектричний генератор змінного струму, що запалює від електричної іскри горючу суміш у двигунах внутрішнього згоряння; пристрій системи запалювання цих двигунів. Принцип дії Магнето (мал.) полягає у створенні постійним магнітом, що обертається, і трансформатором струму високої напруги, який надходить до свічок запалювання, між електродами яких виникає електричний розряд. Магнето встановлюють на поршневих авіаційних двигунах, мотоциклах деяких типів, підвісних двигунах човнів тощо.

Слайд 5

Джеймс Клерк Максвелл Великим досягненням науки XIX ст. була висунута англійським вченим Д. Максвеллом електромагнітна теорія світла (1865 р.), яка узагальнила досліди і теоретичні висновки багатьох фізиків різних країн у галузях електромагнетизму, термодинаміки й оптики. Д. Максвелл прийшов до думки про єдність і взаємозв'язок електричних і магнітних полів, створив на цій основі теорію електромагнітного поля, згідно з якою, виникнувши в будь-якій частині простору, електромагнітне поле поширюватиметься в ньому з швидкістю, яка дорівнює швидкості світла. Таким чином він встановив зв'язок світлових явищ з електромагнетизмом.