X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Московська держава за Івана Грозного

Завантажити презентацію

Московська держава за Івана Грозного

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Московська держава за Івана Грозного

Слайд 2

План вивчення Початок правління Івана IV. Реформи Івана IV. Опричнина. Зовнішня політика Івана Грозного.

Слайд 3

Опорні поняття і дати Опорні поняття: Земський собор; Реформа; Судебник; Опричнина; Самодержавство. Опорні дати: 1533 – 1584рр. – правління Івана IV Грозного.

Слайд 4

Що таке феодальна роздробленість? Які причини феодальної роздробленості? На які князівства розпалася Київська Русь? Яка історична подія відображена на карті? Які події відбувалися на території князівств Київської Русі в 1237 – 1241 роках? Актуалізація опорних знань

Слайд 5

Центром об”єднання північних та північно – східних руських князівств стала Москва. Чому? Москва перетворилась на крупний економічний центр. Відносна безпека Москви. Мудра політика московських князів. Перетворення Москви на релігійний центр. Ярлик на велике князювання перебував в руках московських князів.

Слайд 6

Слайд 7

Дитинство Івана IV. Іван IV народився в 1530р. В 1533 р. помер його батько Василій III. Перед смертю він створив регентську раду. Її учасники арештували дядю Івана-Юрія. Управління перейшло до Олени Глінської., яка в 1538 році померла. Влада перейшла до бояр. Іван бул свідком постійних кривавих суточок між боярами. В 13 років Іван виніс свій перший смертний вирок. М.Авілов. Царевич Іван на прогулянці.