X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Медицина скіфських та трипільських племен

Завантажити презентацію

Медицина скіфських та трипільських племен

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

МЕДИЦИНА СКІФСЬКИХ ТА ТРИПІЛЬСЬКИХ ПЛЕМЕН

Слайд 2

Скіфія Територія розкинулася від Чорного моря до Балтики за Уральські гори. Численність населення була немалою, недуги та хвороби розповсюджувалися прогресивно, тому попит на медицину був постійним. Відомими лідерами Скіфської медицини були мудреці Анахарсид (ліворуч) і Токсарид (праворуч).

Слайд 3

Ідол культу матері (використовували для обрядів лікування) Скіф-воїн лікує хворий зуб товаришу. Чеканне зображення на судині з кургану Куль-Оба. Золото. IV ст. до н.е.

Слайд 4

Гіппократ про скіфську медицину Почати можна з того, що він установив холеричний тип статури людей півночі, що є наслідком кліматичних умов. Він говорив: “Ці люди більш придатні для ведення військових справ”. Звідси з'являлися неминучі недуги. Провиною була верхова їзда. Серед хвороб: -євнухоідизм; -біль суглобів; -виразки тіла; -подагра; -запалення сідичного нерва; -кульгавість; Гіппократ пише і про деякі прийоми лікування, що застосовувалися народними цілителями Скіфії: “….коли почнуть хворіти, то відкривають обидві вени за вухами, і коли кров мине, то внаслідок слабості охоплюються сном і засинають”…….

Слайд 5

Ліки скіфів. Скіфська медицина – народна медицина В “аптечках” скіфів насамперед були цілющі рослини і трави, серед яких було чимало сильнодіючих, та навіть отруйних. -скіфський корінь (ревень); -понтійський абсинтій (полинь); -аірний корінь; -аконіт; -солодки корінь; -подорожник; Широке застосування в скіфській медицині мали також засоби тваринного походження. -боброва струмина; -оленячі жири; -тваринний мозок; -панти; -висушені роги оленя; -зміїна отрута; Використовували, для операцій вправляння вивихів, лікування переломів, розрізування абсцесів, трепанація, ампутація.

Слайд 6

Чим не хворіли скіфи? З внутрішніх, нервових, інфекційних хвороб були знайомі з такими хворобами, як: -златяниця – жовтяниця; -камчюг –артрити; -усови - плеврит; -вдушь – астма; -падуча неміч – епілепсія; -розслаблення – паралічі; -вовчанка, лепра – шкірні недуги; -вогнева – сипний тиф; -трясця – малярія; -утроба кривава – дизентерія; -мозолие – чума; -прищ горюч – сибірська виразка; -жаба горляна – інфаркт;