X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Культура Середньовічного Китаю

Завантажити презентацію

Культура Середньовічного Китаю

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Культура Середньовічного Китаю

Слайд 2

Ознайомитися з найважливішими досягненнями китайської культури. Проблемне питання: Яким був внесок Китаю у світову скарбницю культурного спадку? Мета уроку:

Слайд 3

Мета проекту: з’ясувати особливості розвитку освіти та науки в Китаї. Науковці

Слайд 4

Необхідність складати іспити при отриманні чиновницької посади дала поштовх відкриттю початкових і вищих шкіл, сприяла збільшенню числа освічених людей. Мистецтво для них вважалося справою не менш важливою, ніж державна служба. Тому китайські чиновники були водночас поетами, художниками, прекрасно володіли мистецтвом гарного письма - каліграфією. Чимало з них належали до членів започаткованої в X ст. імператорської Академії мистецтв.

Слайд 5

Винаходи Перші друковані книги з’явилися в Китаї. Текст вирізали на дерев’яних дощечках, після чого ієрогліфи вкривали фарбою і робили оттиск на папері. В ХІ ст. в Китаї винайшли друкований шрифт, але треба булол виготовляти висячі ієрогліфів – тому він не отримав розповсюдження. А у VII столітті у Пекіні почала виходити перша газета. Друкована сторінка 10 століття

Слайд 6

Слайд 7

Винаходи Помістивши в спеціальний дерев'яний ящичок магнітну стрілку, вони винайшли компас. Це дозволило китайцям здійснювати на своїх великих кораблях далекі плавання по Тихому та Індійському океанах. Шкала компаса.13 век.

Слайд 8

3.Образование и наука. Астрономи добре знали причини сонячних і місячних затемнень і вміли їх передбачати. Накопичення величезних знань заклало ґрунт для створення китайськими вченими багатотомних енциклопедій з історії, географії, медицини та мистецтва. Счеты. 11 век.

Слайд 9

Винаходи Китайцівинайшли порох, котрий спочатку використовувався для організації феєрверків, а потім у військовій справі.

Слайд 10

Винаходи Китайці дали світу багато ліків, систему игло-укалуваняя, вони робили щеплення від оспи і складні операції. Китайські лікарі склали спеціальні атласи з описом усих акупунктурних точок на тілі людини Атлас аккупунтуры.

Слайд 11

Слайд 12

Мета: визначити основні досягнення мистецтва Середньовічного Китаю Мистецтвознавці

Слайд 13

ЛИ БО ДУ ФУ

Слайд 14

Слайд 15

Будда Пагода

Слайд 16

Храм «Неба» в Пекіні

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

Дикоративне мистецтво. Посуд в Китаї виготовляли із парцеляни або фаянсу. Для її виготовлення використовували особливу глину, тому кераміка виходила обо білою, або матовою.китайські майстри розмальовували парцеляну блакитними і чорними фарбами, використовуючи улюблену графіку. Китайский фарфор.

Слайд 20

Парцеляновий посуд XIII століття

Слайд 21

Парцелянові вироби

Слайд 22

Слайд 23

Вироби із слонової кістки

Слайд 24

Мета: визначити сутність основних релігійних течій в Китаї. Релігознавці

Слайд 25

Китайський алтар предків

Слайд 26

Конфуціанство – учення створене у 6-5 ст. до н. е. філософом Конфуцієм. Розробило поняття «благородної людини». Моральні вимоги до нього: слухняність старших, відправлення ритуалів, турбота про менших. Конфуцій вчив, що кожен повинен займати місце відведене йому Небом.

Слайд 27

Даосизм був заснований мудрецем Лаоцзи приблизно у 6 ст. до н.е. його основні ідеї були закладені в книзі « Дао Де Дзин» ( «книзі шляху і благодаті»). Основним поняттям цього вірування є дао – дослівно – шлях, що представляє собою волю Неба, справжній порядок речей. Даосизм проповідує бездіяльність , не порушення природного ходу речей, «непротивлення» злу.

Слайд 28

Будда Пагода

Слайд 29

Мета: ознайомитися з особливостями повсякденного життя китайців. Етнографи

Слайд 30

Слайд 31

Слайд 32

ІМПЕРАТОРСЬКИЙ ПАЛАЦ КИТАЮ

Слайд 33

Слайд 34

Китайські будівлі.

Слайд 35

Одяг китайців Головним одягом чоловіка був довгий халат, взимку - підбитий ватою, з глухим коміром і розрізами з боків. Його одягали поверх короткої кофти і шаровар. Для багатих одяг шили з шовку і дорогих матерій, для бідних - з простої тканини. Колір і узор халата чиновника залежали від посади. На півночі взимку багаті люди надягали соболині шуби, а бідняки утеплювати овчиною. Нижньої білизни китайці не носили.

Слайд 36

Взуття китайців

Слайд 37

Проблемне питання: Яким був внесок Китаю у світову скарбницю культурного спадку?

Слайд 38

Домашнє завдання Стор. 236-240. Скласти кросворд з 10 слів на тему “ Середньовічна Індія”.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія